Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Klub młodzieżowy powstanie w przyszłym roku
Nasz Tczew

Klub młodzieżowy powstanie w przyszłym roku

Klub młodzieżowy na terenie Galerii Kociewskiej zostanie otwarty w przyszłym roku – tak deklaruje prezydent Tczewa. Klub umożliwi młodym osobom twórcze spędzenie czasu, a także zaoferuje wsparcie psychologiczne. Początkowo będzie prowadzony przez Urząd Miejski, a docelowo przez organizację pozarządową.

W marcu władze Tczewa zaproponowały utworzenie klubu młodzieżowego w pomieszczeniach po restauracjach na piętrze Galerii Kociewskiej. Pomysł spotkał się z pozytywnym odzewem prezesa galerii. W programie „Pytania do Prezydenta” spytaliśmy Łukasza Brządkowskiego o to, na jakim etapie jest tworzenie klubu.

Prezydent zapowiada, że klub młodzieżowy zostanie otwarty w przyszłym roku. Jedno z kluczowych pytań brzmi: kto będzie ten klub prowadził. Pierwszeństwo w korzystaniu z klubu będą mieli młodzi mieszkańcy Tczewa.