Gościem tegorocznego koncertu wiosennego chóru męskiego Echo była formacja Zagan Acoustic. Nie zabrakło akcentów nawiązujących do roku Stanisława Moniuszki.
Na coroczny koncert wiosenny organizowany przez stowarzyszenie chóru męskiego Echo składają się: występ najstarszego tczewskiego zespołu wokalnego oraz gościa. W tym roku zaproszono Zagan Acoustic – formację, której liderem jest akordeonista Paweł Zagańczyk.
Koncert otworzył utwór skomponowany przez Stanisława Moniuszko do słów “Znaszli ten kraj” Adama Mickiewicza. Chór wykonał go przy akompaniamencie muzyków Zagan Acoustic.
W pierwszym bloku koncertu zespół Echo wykonał kilka utworów wybitnych twórców muzyki operowej między innymi Karla Marii Webera, Johana Strausa czy Giuseppe Verdiego.
Tego wieczora było kilka akcentów roku moniuszkowskiego. Prezentację na temat autora najbardziej znanych polskich oper przygotowało Tczewskie Towarzystwo Kulturalne Brama. Przedstawiciele Bramy postanowili uhonorować medalami instytucje i zespoły muzyczne za wspieranie roku moniuszkowskiego. Koncert wiosennego był okazją, by je wręczyć – Centrum Kultury i Sztuki, chórowi Męskiemu Echo, oraz Harcerskiej Orkiestrze Dętej imienia Stanisława Moniuszki.
W drugiej części koncertu wystąpił zagan Acoustic. Formacja akordeonisty Pawła Zagańczyka wykonuje muzykę z pogranicza awangardy, jazzu i folku. Właściwie nie ma gatunku w którym nie potrafiliby się odnaleźć muzycy tego zespołu. pokazali to również podczas niedzielnego koncertu w Tczewie. Rozpoczęli własną wersja Bogurodzicy. Potem pojawiły się autorskie kompozycje Zagańczyka i utwory mistrza argentyńskiego tanga Astora Piazzolli. W składzie zagan Acoustic oprócz akordeonisty wystąpili: Adam Wendt saksofon, Joachim Łuczak skrzypce i Adam Żuchowski kontrabas.
Finałem koncertu były utworu wykonywane wspólnie przez gospodarzy i gości. Była wśród nich kompozycja Moniuszki i co już jest tradycją koncertów Echa, słynna pieśń męczenników z opery nabucco Verdiego.