sambor gdynia
Nasz Tczew Sport

Samborzanki walczyły w Pucharze Polski

Piłkarki ręczne Sambora Tczew rozpoczęły sezon meczem pierwszej rundy Pucharu Polski. Podejmowały przed własną publicznością Handbaltic Gdynia. Zespół gości rozegrał znakomicie ostatnie 10 minut meczu, dzięki czemu pokonał samborzanki i awansował do kolejnej rundy.

Młody zespół z Tczewa wciąż jest w przebudowie. Do nowego sezonu przystąpi bez trzech najbardziej doświadczonych zawodniczek, które zakończyły karierę – Katarzyny Zduniak, Magdy Krajewskiej i Agnieszki Siekańskiej. Aktualnie najstarsza zawodniczka Sambora ma 24 lata, jednak tczewskie młode piłkarki uzbierały już sporo doświadczenia na poziomie ligi centralnej. Przypomnijmy, że w tym sezonie rywalizować będą poziom niżej – w jednej z grup I ligi.

Pierwsze 20 minut pucharowego meczu z gdyniankami było bardzo wyrównane. Najpierw nieznaczną przewagę miały gospodynie, ale w 20 minucie był remis 7:7. Handballtic odskoczył wtedy na dwa trafienia, ale zespół Justyny Domnik szybko wrócił – najpierw do remisu, a potem objął prowadzenie 11:10. Świetnie w pierwszej połowie spisywała się skrzydłowa Sambora Julia Kiwatrowska, która zdobyła 5 bramek. Końcówka tej części gry należała do zespołu gości, który zdobył trzy bramki, nie tracąc żadnej, dzięki czemu schodził na przerwę prowadząc 13:11.

W drugiej połowie gra obu drużyn falowała – świetne momenty przeplatane były słabymi okresami. Lepiej zaczęły samborzanki, ale chwilę później znów straciły trzy bramki z rzędu. Potem przyszedł niesamowity zryw gospodyń dzięki świetnej Aleksandrze Puckowskiej. Zdobyła cztery bramki z rzędu i Sambor prowadził 18:16. Pięć minut wystarczyło gdyniankom na odwrócenie wyniku. Dwie skuteczne akcje wykończone przez Wiktorię Nobis i kolejne trafienie Puckowskiej spowodowały, że na tablicy z wynikiem znów pojawił się remis 21:21. Zapowiadała się emocjonująca końcówka. Jednak wtedy wyraźną przewagę na osiągnął zespół gości. Gdynianki zatrzymały gospodynie w obronie i wyprowadzały skutecznie kontrataki. Samborzanki wpadły w kryzys. Końcowe dziesięć minut przegrały 1:8, a cały mecz 22:29. Grający w centralnej lidze Handballtic tym samym awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Po spotkaniu nagrody dla najlepszych zawodniczek wręczyli prezydent Tczewa Łukasz Brządkowski i prezes SPR Sambor Michał Kaczyński. Otrzymały je Magdalena Bielska, zdobywczyni 10 bramek dla Handballtic i Julia Kiwatrowska. Pierwszy mecz ligowy Sambor rozegra 19 października w Tczewie – zmierzy się z MKS II Gniezno.