Podczas kwietniowej sesji rady miejskiej przyjęto do realizacji osiem uchwał. Jedna z nich dotyczyła regulacji opłat na cmentarzu komunalnym. Rada zdecydowała również o korekcie budżetu, w której znalazł się punkt o finansowaniu remontu zatok autobusowych.
Czternastą sesję rady miejskiej obecnej kadencji prowadził przewodniczący Marcin Kussowski. W pierwszej części sesji sprawozdanie z bieżącej działalności przedstawił radzie prezydent Tczewa Łukasz Brządkowski. Większość z przekazanych informacji dotyczyła spraw gospodarczych. Po sprawozdaniu radni zadawali prezydentowi pytania. Prosili o wyjaśnienie kwestii związanych z projektem przebudowy basenu przy ulicy Wojska Polskiego i wymianie słupów oświetlenia na Starym Mieście. Odpowiedzi na interpelacje i wnioski z minionego miesiąca odczytała wiceprzewodnicząca rady Brygida Genca.
Rada przyjęła sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej za 2024 rok. Rada głosowała nad ośmioma uchwałami. Wszystkie przyjęto do realizacji.
jedna z nich dotyczyła przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przy ulicy Nadbrzeżnej w celu umożliwienia w tym rejonie budowy Centrum Sportów Wodnych. Ponadto rada dokonała zmian w regulaminie cmentarza komunalnego dotyczących opłat. Kolejna uchwała dotyczyła porozumienia z Województwem Pomorskim w zakresie powierzenia miastu zarządzania odcinkiem drogi wojewódzkiej na czas realizacji wspólnej inwestycji – przebudowy ulicy Jagiellońskiej wraz z budową drogi rowerowej.
Radni przyjęli do realizacji korektę budżetu, w której zawarte były punkty o zwiększeniu wydatków. Między innymi punkt o przebudowie dwóch zatok autobusowych w ulicy Wojska Polskiego. Na ten cel zabezpieczono 350 tysięcy złotych. Niespełna 700 tysięcy złotych to planowany koszt zadania inwestycyjnego o nazwie „Modernizacja oświetlenia miasta Tczewa wraz z wymianą systemu sterowania”. Inny z punktów mówi o przeznaczeniu 300 tysięcy złotych na projekty termomodernizacji szkół podstawowych numer 11 i 7. Był również punkt o przystąpieniu do programu o nazwie „Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Gminy Miejskiej Tczew”. To program o wartości 320 tysięcy złotych dofinansowany w 80 (osiemdziesięciu) procentach ze środków unijnych KPO.
W części poświęconej wnioskom i interpelacjom głos zabrali Wojciech Korda, Maciej Skiberowski, Kazimierz Ickiewicz i Józef Cichon.