Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

PCPR uroczyście obchodziło jubileusz

W Centrum Kultury i Sztuki odbyła się uroczystość związana z dwudziestoleciem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie połączona z Dniem Rodzicielstwa Zastępczego.

„Liczy się każdy człowiek” – te słowa były przesłaniem uroczystości 20. lecia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, które z udziałem władz samorządowych, dyrektorów szkół, placówek specjalnych, instytucji oraz zaprzyjaźnionych osób odbyły się w Centrum Kultury i Sztuki.

Atrakcji artystycznych było mnóstwo. Nikt z gości się nie nudził. Uroczystość została uświetniona piosenkami z repertuaru m.in.: Grzegorza Turnała, Zbigniewa Wodeckiego, Krzysztofa Krawczyka, czy zespołu Exodus 15 w wykonaniu Jakuba Freda, Anny Adamczyk, Joanny i Dagmary Orłowskich oraz chóru Harmonia Sphaerarum z Gniewu.

Na scenie zaprezentowali się również prawdziwi rodzice zastępczy, którzy wzruszająco odebrali rolę opiekunów kilkuletniej dziewczynki wziętej na wychowanie z domu dziecka. Bardzo sugestywnie i przejmująco zobrazowali emocje towarzyszące wychowywaniu nieufnego do świata dziecka targanego emocjami, któremu los nie szczędził smutków.
Na pochwałę zasługują wszystkie osoby, które tworzą dla dzieci zastępcze domy rodzinne przepełnione miłością. A takich na terenie powiatu tczewskiego jest ponad setka.

Ewa i Robert Gorczyńscy posiadający troje własnych dzieci stworzyli rodzinę zawodową, dom dla kolejnej trójki maluchów potrzebujących uwagi, skupienia i miłości. Co ich skłoniło do stworzenia tej rodziny?

Warto pomagać dzieciom i wpierać je w trudnych chwilach ich życia, warto poświęcić im czas – podkreśla pani Ewa.

Zaprezentowano również krótki film przedstawiający sylwetki niektórych osób posiadających status rodziny zastępczej.

Oczywiście nie mogło zabraknąć podziękowań. Mirosław Augustyn, starosta tczewski pogratulował oraz wręczył pamiątkowe statuetki rodzicom zastępczym. Były też podziękowania i dyplomy dla osób współpracujących z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Wspaniałe dwa okolicznościowe torty osłodziły gościom uroczystość.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 9:30 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (10 września 2019 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 15

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (13 września 2019)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Rodzinne Ogrody Działkowe

  Rozmowa na temat rodzinnych ogrodów działkowych, sposobu na zdrowe i aktywne spędzanie czasu. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Henryk Drewa, Marian Okapiec oraz Tomasz Baniecki (11 września 2019)

 • 20:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu