Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

ławeczka festiwal
Nasz Tczew

Przy ławeczce z Landowskim o kociewskim festiwalu

Przy ławeczce z rzeźbą Romana Landowskiego Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej zorganizowało spotkanie promujące tegoroczną, piętnastą, edycję Festiwalu Twórczości Kociewskiej. Były występy nawiązujące do kociewskiej kultury, prezentacja programu tegorocznej edycji festiwalu oraz słodki poczęstunek.

W organizację Festiwalu Twórczości Kociewskiej imienia Romana Landowskiego włączyły się stowarzyszenia i placówki z trzech powiatów – tczewskiego, starogardzkiego i świeckiego. To impreza wielowątkowa składająca się z konkursów głównie dla dzieci i młodzieży. Konkursów w wielu kategoriach wiekowych związanych z literaturą twórców pochodzących z Kociewia i nawiązujących treścią do naszej małej ojczyzny.

Nieprzypadkowo festiwal twórczości kociewskiej zainaugurowano przy ławeczce z Romanem Landowskim – ten pisarz i poeta, wielki orędownik kociewskiej kultury jest patronem festiwalu.
Pomysł na tę imprezę narodził się w naszym mieście, wyszedł z Towarzystwa Miłośników Ziemi Tczewskiej, prezesem tego stowarzyszenia jest syn Romana Landowskiego – Janusz.

Organizatorzy spotkania zadbali o miłą atmosferę – były występy dzieci z przedszkola Jodełka i młodzieży z Centrum Kształcenia Zawodowego Nauka, która częstowała regionalnymi słodkościami. W takiej atmosferze radosnego kociewskiego święta można było zapoznać się ze szczegółowym programem festiwalu.