Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Pomorska ścieżka
Nasz Tczew

W ulicy Pomorskiej wybudują łącznik drogi rowerowej

Miasto Tczew otrzyma dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Będzie to pięćdziesiąt procent wydatków na budowę krótkiego, ale ważnego odcinka drogi rowerowej w ulicy Pomorskiej – pomiędzy dworcem PKP a nowym wiaduktem.

W ostatnich dniach ogłaszane są listy inwestycji samorządowych dofinansowanych przez programy rządowe. Niedawno dowiedzieliśmy się, że dzięki Polskiemu Ładowi w Tczewie wybudowany będzie wodny plac zabaw, a w ramach programu funduszu rozwoju dróg milion złotych tczewski samorząd otrzyma na przebudowę ulicy Królowej Marysieńki.

Ostatnia informacja dotyczy naboru rządowego programu rozwoju dróg lokalnych, którego edycja dotyczyła poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, czyli na przykład rowerzystów. Tu Tczew wnioskował o dofinansowanie budowy dwóch odcinków drogi rowerowej łączących się z nowym wiadukt w ciągu ulicy Mostowej.
Udało się – przyznano dofinansowanie w wysokości pięćdziesięciu procent szacowanego kosztu inwestycji. Kluczowe jest połączenie drogą rowerową dworca PKP z wiaduktem w ciągu ulicy Pomorskiej.

Droga w ulicy Pomorskiej będzie stanowić element głównej trasy istniejącego szlaku rowerowego – międzynarodowej trasy rowerowej EuroVelo 9 – Wiślanej Trasy Rowerowej.
Być może miasto zdecyduje się na kompleksową przebudowę tego odcinka ulicy – w całej szerokości, a nie tylko utworzenie ścieżki rowerowej.