Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Firma z Warszawy zaprojektuje Park Miejski
Nasz Tczew

Firma z Warszawy zaprojektuje Park Miejski

W Parku Miejskim w fontannie z żabkami prezydent Tczewa i projektant z Warszawy podpisali umowę na wykonanie dokumentacji budowlano-wykonawczej dotyczącej rewitalizacji zielonych płuc Tczewa. To pierwszy krok do tego, aby zabytkowy Park Miejski odzyskał swój dawny, XIX-wieczny blask.

Sześć firm było zainteresowanych stworzeniem dokumentacji związanej z planowaną rewitalizacją zabytkowego Parku Miejskiego. Oferty opiewały na kwoty od 193 tys. do 936 tys. zł. Na wykonanie dokumentacji miasto zabezpieczyło w budżecie 300 tys. zł i właśnie za niemal taką kwotę zadanie wykona projektant z Warszawy. Podpisanie umowy odbyło się nie w gabinecie prezydenta, a w samym Parku Miejskim, konkretnie w środku fontanny z żabkami. Celem rewitalizacji zielonych płuc Tczewa jest przywrócenie wyglądu parku sprzed ponad stu lat. Dokumentacja projektowa powstanie na bazie koncepcji wypracowanej wraz z mieszkańcami i pomorskim konserwatorem.

Warszawski projektant ma ponad 20-letnie doświadczenie. Gdy jesienią dokumentacja będzie gotowa, ratusz przygotuje przetarg na wykonanie rewitalizacji. Zadanie może szacunkowo kosztować około 15-20 milionów złotych. Spytaliśmy prezydenta, czy ma pomysł, jak zdobyć potrzebne środki.

Park Miejski w Tczewie powstał w 1898 roku z inicjatywy Willego Muscatego. Projektant dokumentacji przypomina, dlaczego warto dbać o tereny zielone.