Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

wystawa ŚDS
Nasz Tczew

Zmagania ze sztuką bezcenną terapią

“I Ty też możesz” – takie hasło przyświecało dziewiętnastej edycji wystawy prac podopiecznych ośrodków wsparcia społecznego zatytułowanej “Kwiatowe nowości”. Wystawę i wernisaż, na którym nie zabrakło również poezji, muzyki i teatru zorganizował w kamienicy Fabryki Sztuk Środowiskowy Dom Samopomocy w Tczewie.

Wernisaż był wydarzeniem wielowątkowym, na którym pojawili się przedstawiciele z różnych ośrodków wsparcia społecznego, w których realizowane są warsztaty terapii zajęciowej – Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej z blisko dziesięciu pomorskich miejscowości. Na ekspozycję wystawy składały się prace malarskie, ale tez fotografie, prace rękodzielnicze.

Po powitaniu gości wernisażu dyrektor ŚDS w Tczewie Gabriela Brządkowska wraz z wiceprezydentem Tczewa Adamem Urbanem wręczyła przedstawicielom placówek-uczestników jesienne podziękowania.
Na wernisaż złożyła się część artystyczna – były recytacje poezji, także występ muzyczny Karola Niewiedziała, który dzień wcześniej wygrał gdański festiwal integracji artystycznej „Poza Pozy”.

Ponadto na wrernisażu w kaminicy Fabryki Sztuk przy ulicy Podmurnej 15 można było zobaczyć spektakl w wykonaniu tczewskiej grupy Tacy Sami zatytułowany “Miłość w czasie wojny”. Nie zabrakło innych inicjatyw integracyjnych jak i słodkiego poczestunku.