Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

25 lecie święceń kapłańskich

We wtorek w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego ks. Adam Gadomski obchodził 25-lecie święceń kapłańskich. Jubilat przewodniczył uroczystej mszy świętej.

Podczas srebrnego jubileuszu księdza proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie Adama Gadomskiego powitał dostojnego jubilata ksiądz proboszcz senior prałat Piotr Wysga, wręczając przywiezione z Watykanu od papieża Franciszka błogosławieństwo na dalsze lata posługi kapłańskiej. Błogosławieństwo w pięknych srebrnych ramach. W homilii wikariusz biskupi ks. prałat Marian Szczepiński, podkreślił drogę życiową jubilata, jego działania duszpasterskie, ale także społeczne. Drogę, która zawsze była drogą do Chrystusa poprzez dostrzegania wiernych spotykanych na swej drodze życiowej. Piękny śpiew i oprawa muzyczna tworzyła radosny nastrój jubileuszu. Pierwsze życzenia składały grupy liturgiczne z symbolicznym przekazaniem 25 białych róż. Życzenia składała delegacja ruchów duszpasterskich, w imieniu Rady Ekonomicznej poseł Kazimierz Smoliński, w imieniu wszystkich księży dziekan tczewski ks. Jacek Spychalski. Niespodzianką, która rozradowała Jubilata, było wręczenie przez Wielkiego Kanclerza Stefana Kukowskiego Medalu 250 lecia Orderu Świętego Stanisława „za wieloletnią działalność charytatywną i społeczną na rzecz społeczności w kolejnych parafiach kościoła pelplińskiego”. Ks. Adam ze wzruszeniem podziękował swoim rodzicom i rodzinie, kolejnym proboszczom, w których parafiach był wikariuszem. Podziękował też wszystkim obecnym, którzy wypełnili kościół, z władzami samorządowymi na czele. Był to wspaniały jubileusz, wspaniała uroczystość.
Całą uroczystą mszę świętą będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę o godzinie 7:50 w telewizji TeTka.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1472), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:35 - Spotkanie znamienitych tczewian - część 1

  Z naszego archiwum. Wybitni tczewianie opowiadają o swoich korzeniach i karierze - występują m.in. Grzegorz Ciechowski, Grzegorz Kołodko. Materiał archiwalny z 1997 roku (część 1)

 • 08:35 - Roztańczone skrzypce

  Koncert w CKiS w wykonaniu uczestników XII Międzyszkolnych Warsztatów Skrzypcowych Szkół Muzycznych (2018)

 • 09:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1472), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:35 - Spotkanie znamienitych tczewian - część 2

  Z naszego archiwum. Wybitni tczewianie opowiadają o swoich korzeniach i karierze - występują m.in. Grzegorz Ciechowski, Grzegorz Kołodko. Materiał archiwalny z 1997 roku (część 2)

 • 10:40 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1472), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 12:35 - Wiec Solidarności w Tczewie

  Z naszego archiwum. Wystapienia na placu Hallera na wiecu Solidarności z 1989 roku

 • 13:20 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM