Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

oco biega
Nasz Tczew

Brytyjska farsa na scenie CKiS

W sobotni wieczór w Centrum Kultury i Sztuki można było zobaczyć klasyczną brytyjską komedię “O co biega” w wykonaniu aktorów Gdyńskiego Centrum Kultury, reżyserowaną przez Tomasza Podsiadłego.

„O co biega” to dramat autorstwa Philipa Kinga. Klasyczna, brytyjska komedia, która bawi widzów na całym świecie nieprzerwanie od 1945 roku! Anglia. Małe miasteczko. Dom wielebnego pastora. I Ona – Panna Skillon. Nadmiernie religijna i… zakochana w pastorze. A to dopiero początek zamieszania.
Jeśli dodamy do tego kontrowersyjną żonę pastora – aktorkę, jej wuja biskupa, który jak na złość wpada z niezapowiedzianą wizytą oraz hitlerowskiego oficera, zbiega z obozu jenieckiego, wtedy zaczyna się prawdziwy bałagan.

Sala Centrum Kultury i Sztuki była wypełniona. Interpretacja ponadczasowej słynnej farsy nie była łatwym zadaniem. Cały zespół Gdyńskiego Centrum Kultury stanął na wysokości zadania. Zaprezentował wysoki poziom zaangażowania scenicznego, zarówno w kreacji ról jak i w scenach zbiorowych. Na wyróżnienie zasłużyły przede wszystkim: Ewa Błachnio jako żona pastora Toopa i Justyna Kacprzycka w roli służącej. Ciekawostką był powrót na tczewską scenę byłego dyrektora Centrum Kultury i Sztuki Krystiana Nehrebeckiego, który wcielił się w rolę biskupa Laxu.