Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

620 kilometrów potu i łez szczęścia

Czterech śmiałków w ramach akcji charytatywnej „Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń” pokonało z południa kraju na północ sześćset dwadzieścia kilometrów. Finał biegu i jazdy rowerem z Wieliczki do Tczewa odbył się w piątek na boisku Zespołu Placówek Specjalnych.

To był najlepszy prezent dla dzieci. W przeddzień ich święta na boisku Zespołu Placówek Specjalnych przywitano czterech śmiałków: Magdalenę Bzowską, Justynę Jóźwik, Dominika Brosze oraz Bartosza Grabowskiego, którzy przemierzyli o własnych siłach Polskę pokonując 620 kilometrów. Finałowi biegu i jeździe rowerem z Wieliczki do Tczewa towarzyszył festyn z okazji Dnia Dziecka. Uczestnicy tego sportowego wyczynu mieli swój cel.

Śmiałkowie wyruszyli 26 maja z samego rana z Wieliczki i przez kolejne 6 dni zmagali się z kilkuset kilometrową trasą. Grupie towarzyszyli też Anna Godos, pielęgniarka i Adam Gajewski, kierowca.

30 maja w Wąbrzeźnie dołączyli do biegu wicestarosta powiatu tczewskiego, Piotr Cymanowski oraz wicedyrektor Zespołu Placówek Specjalnych, Arkadiusz Górski. Dla biegaczy mających za sobą już ponad 500 km, było to ogromnym wsparciem.

I w piątek, zmęczeni, spoceni, ale bardzo szczęśliwi dotarli na metę.

Żeby wybudować sensoryczny ogród marzeń trzeba zebrań wcale nie małą kwotę.

Trzymamy kciuki za wszystkie przedsięwzięcia organizatorów chcących stworzyć dzieciom sensoryczny ogród marzeń. Tej inicjatywie sekundują rodzice dzieci niepełnosprawnych.

Inni rodzice i opiekunowie są podobnego zdania.

Śmiałkom podziękował Mirosław Augustyn, starosta tczewski.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 9:30 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (10 września 2019 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 15

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (13 września 2019)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Rodzinne Ogrody Działkowe

  Rozmowa na temat rodzinnych ogrodów działkowych, sposobu na zdrowe i aktywne spędzanie czasu. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Henryk Drewa, Marian Okapiec oraz Tomasz Baniecki (11 września 2019)

 • 20:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu