Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Aleksander Popow na szlaku Pasierba

Fabryka Sztuk i Zespół Szkół Ekonomicznych imienia księdza Janusza Stanisława Pasierba w Tczewie zapraszają na wystawę obrazów Aleksandra Popowa zatytułowaną „Pomorski szlak kulturowo-turystyczny księdza Pasierba”.

Wystawę tworzy kolekcja obrazów mistrza akwareli Aleksandra Popowa, prezentująca miejsca na pomorskim szlaku kulturowo-turystycznym im. ks. Janusza Stanisława Pasierba. Ten biograficzny szlak o długości 280 kilometrów przebiega przez miejsca związane z życiem, z miejscami i krajobrazami, które opisywał w poezji i esejach ksiądz Pasierb. To także szlak tematyczny, który na wyznaczonej trasie gromadzi walory kulturowe, elementy dziedzictwa kulturowego mające swoje określone odniesienie do życie i twórczość ks. Profesora Janusza Pasierba.

Internisaż rozpoczęła powitaniem i krótkim wprowadzeniem dyrektor Fabryki Sztuk Alicja Gajewska. Ta wystawa jest podsumowaniem roku księdza Pasierba, patrona Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie, o czym mówiła na wernisażu wicedyrektor tej placówki Wioletta Głowińska. Krótkie przemówienie skierował do obecnych przewodniczący rady powiatu tczewskiego Marek Modrzejewski.

Prezentację o autorze obrazów przygotowała Kamila Gilmeister z Fabryki Sztuk.
Aleksander Popow urodził się w 1953 roku na dawnych polskich Kresach w Wołkowysku. Studiował malarstwo i grafikę w renomowanym witebskim instytucie. Miał także niebywałą okazję pobierania nauk od mistrza Marca Chagalla. Specjalizuje się w akwarelach i rysunku ołówkiem. Ulubione motywy malarskie Aleksandra Popowa to pejzaż, kwiaty, portret i architektura. W twórczości ostatnich lat bardzo silną pozycję zajmuje Tczew i Pomorze. Popowa urzekła ziemia kociewska i utrwalał ją techniką akwareli witebskiej. Dzięki jego pracom mamy możliwość odczuwania lokalnych zapachów, wchłaniamy atmosferę danej chwili, widzimy grę świateł. U artysty widać swobodę i subtelność w prowadzeniu pędzla.

Wystawę prac Popowa można oglądać w Fabryce Sztuk do 31 grudnia.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 17:45 – Powitanie Błękitnej Armii

  Inscenizacja wydarzeń z 1920 r. powrotu Tczewa do Polski. Powitanie generała Hallera i jego żołnierzy na rynku Starego Miasta (2016)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy świętej z godz. 10:00 w kościele NMP Matki Kościoła

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (15 stycznia 2019)

 • 19:40 – Tu stacja Tczew: O Pawle Adamowiczu

  Wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski na antenie Radia Tczew 100,8 FM wspomina współpracę z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem

 • 20:15 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz zkamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM

Nasze patronaty:

Chcesz, byśmy patronowali Twojemu wydarzeniu? Napisz do nas koniecznie!
Pogoda Tczew z serwisu