Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Powstają masowe punkty szczepień
Nasz Tczew

Powstają masowe punkty szczepień

Na prośbę rządu w całej Polsce samorządowcy organizują masowe punkty szczepień, które mają wspomóc ogólnopolską akcję szczepień przeciwko COVD-19. W przypadku Tczewa od stycznia funkcjonuje sześć punktów populacyjnych. Prezes Szpitali Tczewskich, który pełni dodatkową funkcję koordynatora masowych punktów szczepień, wyjaśnia nam, jakie nowe miejsca zostaną utworzone na terenie powiatu tczewskiego.

Łącznie od początku pandemii już ponad 9200 osób zachorowało na COVID-19 na terenie powiatu tczewskiego, co stanowi osiem procent wszystkich mieszkańców. W ciągu ostatniego tygodnia sanepid wykrył w naszym powiecie 394 nowe przypadki, czyli ponad 100 mniej niż w poprzednich tygodniach. W ciągu ostatnich siedmiu dni najwięcej nowych chorych osób zidentyfikowano w piątek, bo aż 108. Sanepid informuje również o liczbie ponad 350 tysięcy mieszkańców województwa pomorskiego, którzy zostali dotąd zaszczepieni.

W ciągu minionego tygodnia w powiecie tczewskim odnotowano 6 kolejnych zgonów spowodowanych koronawirusem. Łącznie z powodu choroby COVID-19 do tej pory w powiecie tczewskim zmarło 213 osób.