Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Autobusy Gryfa zastąpiły Meteora

W poniedziałek pierwszego lipca na ulice Tczewa wyjechały autobusy nowego przewoźnika. Firma Gryf z Żukowa będzie świadczyła usługi komunikacyjne przez najbliższe półtora roku. Jednocześnie pasażerowie pożegnali spółkę Meteor, której autobusy jeździły po Tczewie od stycznia 2012 roku.

Ostatniego dnia czerwca wygasła umowa na świadczenie usług komunikacyjnych w Tczewie z konsorcjum firm Meteor i Irex. Nowa umowa ze spółką Gryf z Żukowa będzie obowiązywać co najmniej do końca 2020 roku. Nie zmienił się system kamer, ceny biletów oraz rozkład jazdy, który od lipca jest dostępny pod nowym adresem internetowym komunikacja.tczew.pl. Co ważne, o ponad 500 procent wzrosły kary umowne dla przewoźnika za niewykonane kursy. Nowy kontrakt nie zobowiązuje przewoźnika do umieszczenia w autobusach wyświetlaczy i informacji głosowej o trasie przejazdu, natomiast zobowiązuje do odmłodzenia tczewskiego taboru. Nowością jest klimatyzacja dostępna w co drugim autobusie.

Mieszkańcy korzystający z komunikacji miejskiej muszą pamiętać, że 1 lipca przestały działać dotychczasowe karty miejskie. Niektórzy tczewianie wymieniają karty na nowe dopiero teraz, mimo że było to możliwe już w czerwcu. Jeśli pasażerowi pozostały środki na starej karcie to od 15 lipca w Punkcie Karty Miejskiej będzie mógł je przelać na nową kartę.

Dodajmy, że wewnątrz autobusów nastąpiła drobna zmiana – od teraz kasownik pełni jednocześnie funkcję czytnika karty miejskiej. W przypadku braku karty lub wyczerpania środków, tradycyjnie u kierowcy można zakupić bilet papierowy. Z kolei czytniki kart miejskich działają w autobusach Gryfa tak samo jak do niedawna w Meteorze.

Wielu kierowców pracujących do niedawna w firmie Meteor przeszło do Gryfa. Mimo to nowy przewoźnik nie zakończył rekrutacji.

Mieszkańcy chwalą nowego przewoźnika, ale nie zabrakło również wpadek. Jeden z pasażerów przekazał nam, że czytnik karty niesłusznie nie naliczył mu ulgi. Inna pasażerka wspomina o niedziałających czytnikach.

Autobusy Gryfa będą jeździły po ulicach Tczewa co najmniej do końca przyszłego roku. Co będzie później – tego w tej chwili nie wiadomo. Kolejna, tym razem ośmioletnia umowa ma zacząć obowiązywać wtedy, gdy na terenie całego obszaru metropolitalnego zostanie wprowadzony wspólny bilet. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku ratusz ogłosi związany z tą umową przetarg.

AKTUALIZACJA:

Komunikat Urzędu Miejskiego w Tczewie:

„Uwaga, pierwszego dnia funkcjonowania nowego systemu, okazało się, że emerytom posługującym się kartą miejską, naliczana jest cena jak za przejazd według taryfy normalnej, a nie ulgowej. Ci, którzy otrzymali nową kartę miejska przed 1 lipca, powinni się zwrócić do Punktu Karty Miejskiej, gdzie ten błąd zostanie naprawiony. W kartach wydawanych od 1 lipca, błąd jest już usunięty. Nadpłacony koszt przejazdu zostanie zwrócony przez przewoźnika.”

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

  • 07:20 – Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - magazyn wiadomości lokalnych, także kulturalnych i sportowych (1888). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 07:40 – Pytania do Starosty

    Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (30 listopada 2020 r.)

  • 08:05 – Niepokonani - pokonać niepełnosprawność

    Film Caritasu Diecezji Pelplińskiej na temat pokonywania niepełnosprawności współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (2020)

  • 08:45 – Zjazd Akordeonistów 2014

    Z naszego archiwum. Część koncertu galowego - występ studentów akademii muzycznych

  • 09:20 – Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - magazyn wiadomości lokalnych, także kulturalnych i sportowych (1888). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 09:35 – Pytania do Prezydenta

    Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (1 grudnia 2020 r.)

  • 09:55 – Destination: Karłowicz

    Koncert "Destination: Karłowicz" w wykonaniu Roberta Gierlacha (baryton) i Orkiestry Kameralnej Progress pod dyrekcją Szymona Morusa, zarejestrowany w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie bez udziału publiczności. W programie koncertu znajdą się Pieśni w transkrypcji na baryton i orkiestrę smyczkową oraz Serenada na orkiestrę smyczkową op. 2. Organizatorzy: Pomorskie Stowarzyszenie Musica Giovane i Gmina Miejska Tczew.

  • 10:50 – Koncert grupy Pass

    Z naszego archiwum. Występ grupy muzycznej Pass na benefisie Pawła Orkisza w Nowohuckim Centrum Kultury (2014)

  • 11:20 – Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

  • 12:20 – Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - magazyn wiadomości lokalnych, także kulturalnych i sportowych (1888). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 12:35 – Pytania do Starosty

    Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (30 listopada 2020 r.)

  • 13:05 – Niepokonani - pokonać niepełnosprawność

    Film Caritasu Diecezji Pelplińskiej na temat pokonywania niepełnosprawności współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (2020)

  • 13:45 – Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM

Nasz program na dziś:

  • 07:20 - Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - magazyn wiadomości lokalnych, także kulturalnych i sportowych (1888). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 07:40 - Pytania do Starosty

    Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (30 listopada 2020 r.)

  • 08:05 - Niepokonani - pokonać niepełnosprawność

    Film Caritasu Diecezji Pelplińskiej na temat pokonywania niepełnosprawności współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (2020)

  • 08:45 - Zjazd Akordeonistów 2014

    Z naszego archiwum. Część koncertu galowego - występ studentów akademii muzycznych

  • 09:20 - Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - magazyn wiadomości lokalnych, także kulturalnych i sportowych (1888). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 09:35 - Pytania do Prezydenta

    Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (1 grudnia 2020 r.)

  • 09:55 - Destination: Karłowicz

    Koncert "Destination: Karłowicz" w wykonaniu Roberta Gierlacha (baryton) i Orkiestry Kameralnej Progress pod dyrekcją Szymona Morusa, zarejestrowany w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie bez udziału publiczności. W programie koncertu znajdą się Pieśni w transkrypcji na baryton i orkiestrę smyczkową oraz Serenada na orkiestrę smyczkową op. 2. Organizatorzy: Pomorskie Stowarzyszenie Musica Giovane i Gmina Miejska Tczew.

  • 10:50 - Koncert grupy Pass

    Z naszego archiwum. Występ grupy muzycznej Pass na benefisie Pawła Orkisza w Nowohuckim Centrum Kultury (2014)

  • 11:20 - Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

  • 12:20 - Programy informacyjne TV Tetka

    Nasz Tczew - magazyn wiadomości lokalnych, także kulturalnych i sportowych (1888). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

  • 12:35 - Pytania do Starosty

    Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (30 listopada 2020 r.)

  • 13:05 - Niepokonani - pokonać niepełnosprawność

    Film Caritasu Diecezji Pelplińskiej na temat pokonywania niepełnosprawności współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (2020)

  • 13:45 - Tczew na żywo

    Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM

Newsletter