Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Tczewskich Saperów poczeka na remont
Nasz Tczew

Tczewskich Saperów poczeka na remont

Wracamy do tematu Nowego Centrum Tczewa, które ma powstać na terenie dawnych koszar wojskowych. Prezydent miasta tłumaczy, że w chwili obecnej nie ma pieniędzy na przebudowę ulicy Tczewskich Saperów, mimo że do nowych bloków wprowadzają się już pierwsi mieszkańcy. Z kolei przetarg na sprzedaż najatrakcyjniejszej działki po dawnym koszarowcu odbędzie się na początku przyszłego roku.

W minione wakacje pierwsi mieszkańcy wprowadzili się do nowych bloków przy ul. Tczewskich Saperów. Docelowo budynków ma być w tym miejscu siedem, a to oznacza dużą liczbę nowych mieszkańców. Bloki powstające we wschodniej części dawnych koszar wojskowych są oddzielone od przyszłej części usługowej i przemysłowej ulicą Tczewskich Saperów. Docelowo nie będzie to ulica osiedlowa, a część wewnętrznej obwodnicy miasta o podobnym znaczeniu jak al. Kociewska. Przebudowie ulegnie skrzyżowanie pomiędzy ul. Wojska Polskiego, al. Zwycięstwa a ul. Tczewskich Saperów. Inwestycja ta wymaga dużych nakładów finansowych i przez to musi poczekać.

W programie „Pytania do Prezydenta” Mirosław Pobłocki poinformował, że w pierwszej kolejności miasto inwestuje w tym miejscu w kanalizację deszczową.

O Nowym Centrum Tczewa, czyli o obszarze, który miałby stać się wizytówką miasta, mówi się od lat. Jego najważniejszym elementem jest działka po dawnym wojskowym koszarowcu i placu defilad. Przetarg na sprzedaż tej najatrakcyjniejszej działki miał odbyć się już w 2019 roku. Prezydent wyjaśnia, z czego wynikają opóźnienia.