Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

bitwa minecraft
Nasz Tczew

Pole bitwy warszawskiej w Minecraft

W ramach projektu edukacyjnego “Wiktoria 1920 – cyfrowe pole bitwy” Centrum Kultury i Sztuki z partnerami zorganizowali szereg wydarzeń. Finałem byla prezentacja makiety bitwy wykonanej przez dzieci i młodzież biorą podczas warsztatów twórczych minecraft.

Zanim uczestnicy projektu dotarli do finału, mieli okazję zdobyć wiedzę poprzez szereg wydarzeń. Projekt zainaugurował wykład o Bitwie Warszawskiej i jej związkach z Tczewem i Kociewiem. Prelegentem był tczewski historyk, dyrektor miejskiej Biblioteki Publicznej Krzysztof Korda. Centrum Kultury i Sztuki wraz z partnerami Bractwem Rycerskim Kerin zaprosili na żywą lekcję historii zatytułowaną “Niepodległość i Bitwa Warszawska”. Następnie tczewskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przygotowało warsztaty plastyczne, na których powstawały obrazu związane z historią Polski i bitwą warszawską.

Następnym etapem projektu dofinansowanego w ramach programu “Koalicje dla Niepodległej” były czterodniowe warsztaty twórcze, na których powstawała makieta Bitwy Warszawskiej w oparciu o mechanizmy gry Minecraft.

Finał projektu odbył się w sobotę 12 września, kiedy to makieta została zaprezentowana, a organizatorzy pokazali możliwości wykorzystania i rozbudowania jej. Efekt pracy uczstników warsztatów pokazano w sali Centrum Kultury i Sztuki, ale makietę można było zobaczyć w internecie – była to prezentacja online.