Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Piąta fala COVID w powiecie tczewskim
Nasz Tczew

Piąta fala COVID w powiecie tczewskim

W środę Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że w Polsce rozpoczęła się piąta fala COVID-19. Również w powiecie dane liczbowe wskazują na to, że kolejna fala dotarła już do naszego regionu. Policjanci przypominają, że aby zmniejszyć ryzyko zachorowania, należy przestrzegać kilku zasad.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu dzienna liczba zakażeń w powiecie tczewskim wynosiła od kilkunastu do ok. 60. W środę, czyli w dniu, w którym w Polsce odnotowano dzienny wynik przekraczający 30 tysięcy zachorowań, w powiecie tczewskim nowych przypadków odnotowano aż 144. W czwartek liczba ta wyniosła dokładnie 102. Z danych statystycznych jasno wynika, że mimo niedawnej tendencji spadkowej w środę nastąpiła gwałtowna zmiana i obecnie następuje dynamiczny, codzienny przyrost nowych zachorowań. Tym samym piąta fala stała się rzeczywistością.

Od początku epidemii COVID w Polsce, czyli od marca 2020 roku, w powiecie tczewskim odnotowano ponad 14 tysięcy przypadków oraz dokładnie 357 zgonów. W ciągu ostatniego tygodnia tczewski sanepid odnotował 416 zachorowań oraz 7 zgonów. Jeśli chodzi o rekordy, to najwięcej dziennych przypadków w powiecie tczewskim odnotowano 7 listopada 2020 roku – było ich aż 157. Z kolei najwięcej zgonów, bo aż 11, odnotowano 30 grudnia 2020 roku.

Przypomnijmy, że policjanci nieprzerwanie prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i każdego dnia interweniują wobec osób, które lekceważąco podchodzą do tego zagrożenia.