Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Budują Wiślaną Trasę Rowerową

Zarówno miasto jak i gmina Tczew realizują na swoich terenach odcinki Wiślanej Trasy Rowerowej – gmina buduje most nad Strugą Subkowską i odcinek od Knybawy właśnie do tego obiektu. Miasto buduje trasę na wale przeciwpowodziowym od strony północnej, a także w ulicy Czatkowskiej.

Wiślana Trasa Rowerowa ma być dużym krajowym produktem turystycznym – szlakiem po obu stronach Wisły od jej źródeł do ujścia. To projekt dofinansowany z funduszy unijnych. Gminy, na których terenach ma przebiegać trasa są uczestnikami tego ambitnego przedsięwzięcia.
Gmina wiejska Tczew odpowiedzialna jest za odcinek trasy od Knybawy do południowej granicy miasta na osiedlu Czyżykowo oraz za odcinek od granicy miasta na północy, czyli na wale od Czatków do granicy z gminą Suchy Dąb (czyli do miejscowości Ptaszniki). Koszt budowy tych dwóch odcinków wraz z miejscem postojowym do wypoczynku w Knybawie, tak zwanym pit stopem, wynosi 2 miliony 600 tysięcy złotych. Dodatkowo gmina wiejska pokryje koszt budowy nowego mostu nad Strugą Subkowską, a to 640 tysięcy złotych. Te zadania wykonuje dwóch wykonawców. Firma Gladpol działa w Knybawie. Wytyczony kraweżnikami jest odcinek od drogi Krajowej nr 22 przy hotelu nad Wisłą do skrzyżowania z ulicą Jesionową w Knybawie. Rowerowa trasa czeka też na wypełnienie w Knybawie w okolicy budowanego mostu nad Strugą Subkowską.

Most buduje firma Roka ze Starogardu Gdańskiego. Usunięto przyczółki starej kładki, teraz pracownicy tworzą nasyp, bo nowy most w porównaniu ze starą kładką będzie usytuowany kilka metrów wyżej, co wynika z norm wyliczanych przez podstawie poziomu wody na tym terenie zalewowym.
Slip dla niedużych jednostek pływających, z którego korzystały też służby mundurowe i ratownicze został zdemontowany, będzie on zgodnie z projektem przeniesiony niedaleko kilkadziesiąt metrów dalej w kierunku ulicy Ceglarskiej czym zajęły się władze miasta. Władze gminy Tczew jeszcze czeka poprowadzenie sporego odcinka trasy rowerowej na wale od Czatków do miejscowości Ptaszniki.
Łącznie na odcinki południowy i północny oraz nowy most gminę Tczew wyda blisko 3 miliony 250 tysięcy złotych, jednak należy przypomnieć, że Wislana Trasa Rowerowa to projekt, który jest dofinansowany z funduszy unijnych.

Ponad 6 milionów złotych, a więc blisko dwa razy więcej w tym roku wyda na Wiślaną Trasę Rowerową miasto. W ciągach dróg miejskich wykonywanie infrastruktury podziemnej, także na skrzyżowaniach sprawia, że zadanie jest bardziej skomplikowane i kosztowniejsze. Przykładowo na Czyżykowie czy na osiedlu Staszica trasa będzie miałą kanalizacje deszczową i oświetlenie. O raport z realizacji inwestycji przez firmę Eurovia zapytaliśmy kierownika Miejskiego Zarządu Dróg Marcina Górnego.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1657), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Pogoda - prognoza na najblizszą dobę

 • 07:40 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (10 grudnia 2019 r.)

 • 08:00 – Filmowo Orkiestrowo

  Koncert w Centrum Kultury i Sztuki połączonych zespołów: Orkiestry Konserwatorium w Beauvais (Francja) oraz Harcerskiej Orkiestry Dętej w Tczewie (27 kwietnia 2018)

 • 09:05 – Muzyczny Koktajl

  Teledyski polskich wykonawców

 • 09:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1657), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Pogoda - prognoza na najblizszą dobę

 • 09:40 – Puk, puk tu Book Book

  Magazyn czytelniczy. Redaktor Barbara Jackiewicz rozmawia z KrystianemOstrowskim, autorem książki: School sucks

 • 10:05 – Rozmowa o książce. Zbigniew Wodecki

  Spotkanie z cyklu Biesiada Literacka zorganizowane w Fabryce Sztuk. Prowadzący Krystian Nehrebecki (2012)

 • 11:10 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1657), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Pogoda - prognoza na najblizszą dobę

 • 12:40 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (10 grudnia 2019 r.)

 • 14:05 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM