Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Budynek nowego sądu prawie gotowy

Przy alei Zwycięstwa okazale prezentuje się nowy budynek Sądu Rejonowego w Tczewie. Obecnie trwają prace wykończeniowe tego obiektu – informuje Marcin Korda.

Nowoczesny gmach dla sądu rejonowego w Tczewie przy alei Zwycięstwa z pewnością zmienił architekturę tego miejsca. Zwłaszcza jego elewacja powoduje, iż gmach wygląda współcześnie. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz w jego wnętrzu a ich tempo daje nadzieję na zamknięcie inwestycji przed terminem – informuje Marcin Korda, prezes sądu rejonowego.

Budynek nie tylko z zewnątrz prezentuje się okazale, przede wszystkim będzie bardzo funkcjonalny.

Prezes Marcin Korda przypomina, że obecna siedziba sądu przy ul. Kołłątaja nie spełnia warunków przynależnych powadze tej instytucji. Stąd też w 2014 roku podjęto rozmowy a potem decyzję o budowie nowego gmachu.

Dodajmy, że Sąd Rejonowy w Tczewie obejmuje swoją właściwością teren powiatu tczewskiego z blisko stu tysiącami mieszkańców, odwiedza go rocznie blisko 70 tysięcy osób a rozpatrzonych spraw jest ponad trzydzieści tysięcy. Całkowity koszt inwestycji to 32 mln zł – środki w całości pochodzą z budżetu ministerstwa sprawiedliwości. Zgodnie z umową wykonawca do końca maja musi oddać budynek do użytku, ale tempo prac pozwala zakładać, że może to już nastąpić w marcu – dodaje prezes Korda.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Newsletter