Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Całą przebudowę sfinansuje rząd?

Podczas konferencji prasowej Kazimierza Smolińskiego, wiceminister infrastruktury wyjawił, że stara się o wpisanie zabytkowego mostu tczewskiego na Wiśle na krajową listę obiektów, których przebudowę w całości finansować będzie rząd.

Zanim poznamy rozstrzygnięcie przetargu na wykonanie kolejnego etapu przebudowy mostu, dowiedzieliśmy się więcej o dalszym finansowaniu inwestycji, a mowa o kwocie około stu milionów złotych. W grudniu pojawiła się informacja, że rząd będzie tworzył listę ważnych wieloetapowych inwestycji, które mogłyby uzyskać gwarancję płynnego finansowania do zakończenia całej przebudowy. O wpisanie na tę listę mostu tczewskiego stara się sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury Kazimierz Smoliński.

Już w najbliższy poniedziałek 22 stycznia w starostwie powiatowym odbędzie się otwarcie ofert przetargowych na realizację kolejnego etapu przebudowy (tzw. 2A) mostu tczewskiego na Wiśle. Starostwo może na ten cel wydać blisko 35 milionów złotych, z czego 31 to dotacja z ministerstwa infrastruktury przyznana w ubiegłym roku. Przypomnijmy, że tyle pieniędzy nie wystarczyło na realizację etapu, w którym starostwo chciało wymienić dwa przęsła nad nurtem Wisły, jeden filar i przyczółek mostu po stronie Tczewa. Zakres tego zadania zmniejszono, a przetarg ogłoszono na początku grudnia.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 17:45 - Powitanie Błękitnej Armii

  Inscenizacja wydarzeń z 1920 r. powrotu Tczewa do Polski. Powitanie generała Hallera i jego żołnierzy na rynku Starego Miasta (2016)

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy świętej z godz. 10:00 w kościele NMP Matki Kościoła

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 19:20 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (15 stycznia 2019)

 • 19:40 - Tu stacja Tczew: O Pawle Adamowiczu

  Wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski na antenie Radia Tczew 100,8 FM wspomina współpracę z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem

 • 20:15 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz zkamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM