Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Całą przebudowę sfinansuje rząd?

Podczas konferencji prasowej Kazimierza Smolińskiego, wiceminister infrastruktury wyjawił, że stara się o wpisanie zabytkowego mostu tczewskiego na Wiśle na krajową listę obiektów, których przebudowę w całości finansować będzie rząd.

Zanim poznamy rozstrzygnięcie przetargu na wykonanie kolejnego etapu przebudowy mostu, dowiedzieliśmy się więcej o dalszym finansowaniu inwestycji, a mowa o kwocie około stu milionów złotych. W grudniu pojawiła się informacja, że rząd będzie tworzył listę ważnych wieloetapowych inwestycji, które mogłyby uzyskać gwarancję płynnego finansowania do zakończenia całej przebudowy. O wpisanie na tę listę mostu tczewskiego stara się sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury Kazimierz Smoliński.

Już w najbliższy poniedziałek 22 stycznia w starostwie powiatowym odbędzie się otwarcie ofert przetargowych na realizację kolejnego etapu przebudowy (tzw. 2A) mostu tczewskiego na Wiśle. Starostwo może na ten cel wydać blisko 35 milionów złotych, z czego 31 to dotacja z ministerstwa infrastruktury przyznana w ubiegłym roku. Przypomnijmy, że tyle pieniędzy nie wystarczyło na realizację etapu, w którym starostwo chciało wymienić dwa przęsła nad nurtem Wisły, jeden filar i przyczółek mostu po stronie Tczewa. Zakres tego zadania zmniejszono, a przetarg ogłoszono na początku grudnia.

Podobne wpisy