Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Coraz mniej zachorowań na Pomorzu

Poniedziałkowe wydanie Naszego Tczewa tradycyjnie rozpoczynamy od raportu na temat epidemii koronawirusa. W ciągu minionego tygodnia na 24 zarejestrowane w powiecie tczewskim przypadki zakażeń, odnotowano 4 nowe.

12 maja potwierdzono zachorowanie na COVID-19 u kobiety w średnim wieku, która przebywała na kwarantannie. 14 maja sanepid ujawnił kolejne zachorowanie, które dotyczy mężczyzny w średnim wieku, objętego wcześniej kwarantanną. 16 maja okazało się, że chory jest młody mężczyzna, który objęty był nadzorem epidemiologicznym. Z kolei w niedzielę 17 maja obecność koronawirusa potwierdzono u dziewczynki, która przebywała na kwarantannie.

Na 24 zakażenia w powiecie tczewskim 9 osób jest już zdrowych. Z kolei na 15 osób, które są aktualnie chore, jedna przebywa w szpitalu, a 14 w izolacji domowej. Cała piętnastka zakażonych mieszkańców jest w stanie dobrym. W chwili obecnej w powiecie tczewskim kwarantannie domowej poddane są 302 osoby, a 3 pozostają pod nadzorem epidemiologicznym.

W całym województwie pomorskim wykryto dotąd 502 przypadki zakażeń w tym 285 wyzdrowień, co oznacza, że obecnie w naszym regionie mniej osób jest chorych od tych, którzy wyzdrowieli. Na wykresie ukazującym zakażenia w województwie pomorskim wyraźnie widać, że obecnie krzywa stabilizuje się, czyli gwałtowny przyrost zachorowań został zahamowany.

Niestety od początku epidemii w województwie pomorskim zmarło 28 osób. To ośmioro mieszkańców Gdańska, osiemnaścioro z powiatu wejherowskiego i dwie osoby z puckiego. W skali całej Polski liczba chorych na COVID-19 zbliża się do 19 tysięcy, liczba wyzdrowień to ok. 7,5 tysiąca, a liczba zgonów wynosi ponad 900. Najtrudniejsza sytuacja jest w województwie śląskim, gdzie zachorowało łącznie ponad 5,5 tysiąca osób.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Newsletter