Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

czas jasełek
Nasz Tczew

Czas jasełek z przedszkolakami

Jak co roku przed świętami mamy czas jasełek – przedszkolaki wzruszają i bawią widzów podczas świątecznych przedstawień.

Śpiewają, recytują i tańczą. Każda placówka ma swój pomysł na jasełka. My sprawdziliśmy, jak wyglądały jasełka w trzech tczewskich przedszkolach.

Przedszkole Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo dwukrotnie zaprosiło na jasełka do sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki. Na scenie – jak co roku – pojawiły się wszystkie przedszkolaki uczęszczające do placówki przy ulicy Kaszubskiej – łącznie blisko 150 dzieci. Każda z grup przygotowała scenki, układy taneczne, dzieci były pomysłowo i ładnie poprzebierane. Przedstawienie zatytułowane „Każdy może być świętym” było połączeniem klasycznej opowieści biblijnej o narodzinach Jezusa z kolędami i innymi elementami nawiązującymi do polskich tradycji i bajek. Publiczność reagowała żywiołowo. Brawami nagrodzono święta rodzinę, a zwłaszcza uśmiechającego się małego Jezuska.

W przedszkolu Siedem Darów na tczewskiej Starówce odbyły się jasełka zaprezentowane przez grupę Bratki, do której należą pięcio- i sześciolatkowie. Scenariusz opracowała Magdalena Wiśniewska. Teksty dla małych aktorów były napisane w oparciu o biblię dziecięcą oraz z „Dziecięcych Teatrzyków”. Widzów ujęła efektowna scenografia oraz tańczące, śpiewające i recytujące dzieci, które potrafiły również wspaniale odgrywać swoje jasełkowe role. Aniołki, pastuszkowie i trzej królowie zebrali zasłużone oklaski. Podobnie jak ich młodsi koledzy i koleżanki także występujący dla swoich rodziców w programie z kolędami i wierszykami. Na zakończenie jasełek rodzice wraz z maluszkami robili świąteczne ozdoby.

Przedszkolaki z czwóreczki na Nowym Mieście zaprosiły do siebie rodziców na spektakl różnorodny. Na scenie jak w większości przedszkolnych przedstawień były aniołki, ale byli też mali artyści ubrani w polskie regionalne stroje, marynarze i egzotyczni przybysze z różnych stron świata – Afryki, Azji. Nie zabrakło trzech króli i świętej rodziny. Publiczność dała się porwać bożonarodzeniowej atmosferze, po spektaklu wspólnie z dziećmi nauczycielkami śpiewała kolędy.