Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Decka awans
Nasz Tczew Sport

Decka Pelplin z historycznym sukcesem

W ostatniej kolejce fazy zasadniczej Suzuki pierwszej ligi koszykarze Decki Pelplin wysoko pokonali ostatni zespół w tabeli Start II Lublin. Tym samym zapewnili sobie awans do fazy play-off tych rozgrywek. Jest to największy dotąd sukces w 15-letniej historii klubu z Pelplina. W środowy wieczór po meczu był on celebrowany przez zawodników, działaczy i kibiców.

Atmosfera sportowego święta budowana była w Pelplinie od blisko tygodnia.Hala była wypełniona, panował entuzjazm. Wiadomo było, że najmłodszy zespół Suzuki pierwszej ligi z Lublina nie dość, że nie ma doświadczenia, to ma problemy z kontuzjami. Zwycięstwo Decki pieczętujące awans do fazy play-off było pewne. Rezerwy Startu w całym sezonie wygrały tylko jedno spotkanie, a zespół Decka grał w ostatnich tygodniach znakomicie – miał za sobą pięć zwycięstw z rzędu. Goście zaskakująco dobrze weszli w mecz, ale gracze Przemysława Łuszczewskiego szybko i na długo ich zastopowali. Zdobycz punktowa Startu zatrzymała się na dwunastu punktach, a ekipa Decki rozpędzała się. Niezwykle aktywny i skuteczny był Wojciech Dzierżak. Fruwał i doprowadzał do wybuchów eksplozji kibiców Thomas Davies. Przewaga pod koszami wysokich graczy Decki była olbrzymia. Każdy zawodnik gospodarzy chciał swoją grą na boisku przyczynić się do zwycięstwa.

Od stanu 12:12 Decka rzuciła rywalom 23 punkty nie tracąc żadnego, a potem prowadzenie wciąż rosło i rosło. To był mecz bez historii. Po pierwszej połowie pelplinianie prowadzili 70:22. Już w trzeciej kwarcie pękła setka jak określił to spiker, kiedy to na tablicy pojawił się wynik 100:34. mecz zakończył się okazałym zwycięstwem Decki z nietypowym jak na taki szczebel rozgrywek wynikiem 130:56. Potem był czas na fetę po historycznym wyczynie jaki osiągnął klub ośmiotysięcznego miasta, jakim jest Pelplin. Klub ten w tym roku obchodzi 15-lecie i w swoim trzecim sezonie w Suzuki pierwszej lidze doszedł do fazy play-off. W poprzednich bronił się przed spadkiem, teraz zajął po fazie zasadniczej 7 miejsce. Euforia, wspólna radość po meczu, podziękowania dla drużyny, sponsorów i kibiców – były uzasadnione. W play-off Decka rywalizować będzie z Dzikami Warszawa. Pierwsze dwa mecze odbędą w weekend 15-16 kwietnia w stolicy. Tydzień później 22 kwietnia rywalizacja przeniesie się do Pelplina.