Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Sobal Euro
Nasz Tczew Sport

Julka i Magda walczą o Euro dla Polski

Piłkarki nożne Pogoni Dekpolu Tczew Magdalena Sobal i Julia Jędrzejewska wraz z reprezentacją Polski do lat 19 walczą w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy, jaki odbywa się w Stalowej Woli. Mają za sobą pierwszy mecz, w którym Polska bezbramkowo zremisowała ze Szwajcarią. W sobotę czeka ich kolejne spotkanie – z Czechami.

Mecz ze Szwajcarią był bardzo emocjonujący i zacięty, jednak zabrakło w nim bramek. Remis nie przekreśla szans żadnej z drużyn na osiągnięcie celu. Trenerka reprezentacji Polski do lat 19 Katarzyna Barlewicz po meczu podkreślała zaangażowanie zawodniczek obu zespołów i dobre realizowanie przez jej zespół zadań taktycznych.
O nastrój w kadrze po meczu ze Szwajcarią i nastawieniu na sobotnie spotkanie z Czechami zapytaliśmy telefonicznie Magdalenę Sobal.


Julka i Magda są powoływane do kadry Polski regularnie. Sobal występuje na swojej nominalnej pozycji – wysuniętej środkowej napastniczki, natomiast Jędrzejewska gra w pomocy, ale najczęściej z prawej strony, gdy w meczach w klubie częściej trener Mateusz Sroka wystawia ją w środkowej strefie.
Sobal była wyróżniającą zawodniczką w meczu ze Szwajcarią, często dawała impuls do ataku i przedzierała się przez szyki obronne rywalek, była też dokładnie pilnowana przez helwetki. Grała cały mecz. Jędrzejewska przed meczem była chora, zapewne z powodów zdrowotnych weszła na boisko z ławki rezerwowych w 64 minucie. Była aktywna i widoczna. Polski zespół przeprowadzał wiele akcji prawą stroną, gdzie właśnie brała w nich udział Julka.

Turniej rozgrywany w Stalowej Woli i w Boguchwale jest ostatnim etapem kwalifikacji na Mistrzoistwa Europy jakie odbęda się jeszcze w tym roku w Belgii. Tylko zwycięzca spośród czterech reprezentacji wywalczy awans. Na razie najbliżej tego celu są Czeszki, które w pierwszym meczu pokonały 2:1 Serbię. W sobotę o godzinie 12.00 w Stalowej Woli Polska zagra właśnie z Czechami. O godzinie 18.00 na tym samym stadionie Serbia rywalizować będzie ze Szwajcarią. Mecze reprezentacji polski można oglądać na żywo dzięki relacji na kanale Youtube Łączy nas piłka TV.