Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Co się stanie ze środkami na karcie miejskiej?
Nasz Tczew

Co się stanie ze środkami na karcie miejskiej?

Miejski przewoźnik autobusowy, czyli spółka Gryf, apeluje do mieszkańców Tczewa o wykorzystanie do końca sierpnia środków zgromadzonych na karcie miejskiej. To efekt zapowiedzi wprowadzenia w Tczewie od 1 września bezpłatnej komunikacji miejskiej. Niewykorzystane środki spółka Gryf będzie musiała zwrócić pasażerom.

To już pewne, że od 1 września pasażerowie korzystający z tczewskich autobusów, nie będą musieli kasować biletów lub przykładać karty miejskiej do czytnika. Od tego momentu komunikacja miejska w Tczewie będzie bezpłatna dla absolutnie każdego, czyli nie tylko dla samych tczewian, ale i dla wszystkich przyjezdnych. Bezpłatna komunikacja oznacza, że sprzedaż biletów i doładowywanie kart miejskich zostaną zakończone. Podobnie będzie z kasownikami i czytnikami kart w środku autobusów – urządzenia te z Tczewa znikną. W związku ze zmianami obecny przewoźnik, czyli spółka Gryf, ruszyła z kampanią informacyjną, która ma nakłonić pasażerów do wykorzystania wszystkich środków zgromadzonych na kartach miejskich. To właśnie na konto Gryfa, a nie miasta, trafiają wszystkie środki ze sprzedaży biletów. W ramach akcji na kasownikach pojawiły się naklejki z zabawnymi komunikatami.

Spółka Gryf może prosić mieszkańców o wykorzystanie środków, ale nie może ich do tego zmusić. Z pewnością nie wszyscy mieszkańcy zdążą do 31 sierpnia wyzerować swoje karty. Spytaliśmy przewoźnika, co się stanie po 1 września z tymi pasażerami, którym pozostaną środki na karcie.

W chwili obecnej nie wiadomo, jaki przewoźnik będzie świadczył usługi przewozowe w Tczewie od 1 września. Wszystko okaże się w momencie, gdy zostaną ogłoszone wyniki przetargu. Aktualnie w Urzędzie Miejskim trwają prace przygotowawcze do tego, aby mógł on zostać ogłoszony. Firma Gryf jest zainteresowana wzięciem w nim udziału.

Miejski przewoźnik przypomina, że do 31 sierpnia włącznie w autobusach należy kasować bilety. Do momentu wprowadzenia bezpłatnej komunikacji nic w tej kwestii się nie zmieni, a to oznacza, że do końca wakacji w autobusach będzie można spotkać kontrolerów biletów.