Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

remont Swarożyn
Nasz Tczew

Berlinka w pobliżu Tczewa w totalnej rozbudowie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku na drodze krajowej numer 22 w okolicach Tczewa realizuje równocześnie kilka inwestycji, po których znacząco poprawi się standard podróżowania oraz bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników drogi popularnie nazywanej berlinką.


Niedawno informowaliśmy, że odcinek drogi krajowej na wysokości Tczewa od węzła Czarlin do mostu knybawskiego wreszcie będzie dokończony. GDDKiA wyłoniła wykonawcę, który już rozpoczął realizację inwestycji. Jej zakończenie planowane jest na jesień przyszłego roku.

Postanowiliśmy przyjrzeć się innym zadaniom realizowanym na drodze 22, nazywanej u nas potocznie berlinką, które są również w pobliżu Tczewa.

Już blisko rok trwa przebudowa odcinka około dwu i pół kilometrowego od Zabagna do wiaduktu nad autostradą A1 w Swarożynie. Inwestycja kosztująca około 45 milionów złotych znacząco zmieni drogę i organizację ruchu w samym Swarożynie. O tych zmianach i stopniu zaawansowania prac powiedział nam Piotr Michalski rzecznik gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Stan zaawansowania prac jest znaczący. Widać nowy przebieg drogi na prostej w kierunku Zabagna, a w samym Swarożynie widać jak będzie usytuowane rondo. Widoczny tez jest przebieg nowego skrzyżowania ulicy Szkolnej i Piastowskiej z berlinką. Budowane są przy nim ekrany osłonowe, tu będzie sygnalizacja świetlna.

Do wakacji na odcinku Swarożyn – Zabagno mają zniknąć wahadła, ale inwestycja zakończy się kilka miesięcy później. Na berlince blisko Tczewa za mostem knybawskim podróżujący znów zmuszeni są do tymczasowego wahadłowego ruchu, bowiem tam GDDKiA przeprowadza kolejną inwestycję. To zadanie trwać będzie do jesieni roku 2024, ale lada dzień, jeszcze przed świętami wielkanocnymi ruch wahadłowy ma być usunięty.