Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

konkurs TUTW
Nasz Tczew

Grupa teatralna TUTW ogłasza konkurs literacki

Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku ogłasza konkurs poetycko-literacki „Świat wokół mnie” na osobiste wiersze i opowiadania, opisujące odczucia związane z otaczającą rzeczywistością. Konkurs skierowany jest do wszystkich, bez względu na wiek, by każdy mógł stać się twórcą kultury.

Konkurs jest realizowany w ramach projektu “Teatr TUTW – aktorzy trzeciego wieku w twórczym działaniu” i ma związek z przygotowaniem kolejnego spektaklu przez grupę teatralną tczewskiego uniwersytetu seniorów.

Komisja konkursowa czeka na przesyłanie maksymalnie trzech wierszy, bądź jednego opowiadania do 3500 znaków ze spacjami. Z utworów, które otrzymają najwyższą punktową ocenę, reżyser Piotr Weintz stworzy scenariusz widowiska teatralno-muzycznego. Dla twórców będzie to nagroda, że ich teksty są inspiracją prezentacji artystycznej dla szerokiej publiczności – autorzy zostaną ujęci na plakatach promujących wydarzenie. Otrzymają również nagrody rzeczowe, które będą wręczone podczas premiery w czerwcu tego roku.

Koordynatorką konkursu jest prezeska TUTW Maria Banna i to na jej adres e-mail należy przesyłać zgłoszenia, zawierające prace literackie. Zgłoszeń można dokonać również osobiście w środy w biurze TUTW, jakie mieści się w Domu Organizacji Pozarządowych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 24 kwietnia.