Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

głodek medal
Nasz Tczew

Magda z medalem Mistrzostw Świata

19-letnia Magdalena Głodek, zawodniczka Teamu Bloczek Pelplin, zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorek w zapasach w stylu wolnym, jakie odbyły się w Estonii.

Magda w decydującej o medalu walce w kategorii do pięćdziesięciu siedmiu kilogramów pokonała w niesamowitych okolicznościach Chinkę. Łącznie polska ekipa zdobyła w czempionacie cztery medale.

Wychowankę trenera Adama Bloka zapytaliśmy o wrażenia z zawodów w Tallinie. Opowiedziała nam o przygotowaniach i walkach jakie stoczyła w Estonii. Mieszkanka Zelgoszczy zdobywała medale mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, jest nawet wicemistrzynią Polski seniorek. Jednak przyznała, że brązowy medal Mistrzostw Świata juniorek jest jej największym dotąd sukcesem.

Trener kadry Polski Marcin Marcinkiewicz uważa, że Magdalena Głodek jest bardzo pracowita, że wkłada w trening serce i ten medal mistrzostw świata jest nagrodą za jej zaangażowanie.
Zawodniczka i jej klubowy trener opowiedzieli też o planach na najbliższą przyszłość i sportowych marzeniach w dalszej perspektywie.