Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

panieneczki nieboskłonni
Nasz Tczew

Neofolk i covery na Starówce

W cyklu wakacyjnych koncertów Muzyczna Starówka tczewianie mogli relaksować się przy muzyce zespołu Panieneczki, a tydzień później w parku przy Centrum Kultury i Sztuki wystąpili Nieboskłonni.

Pochodzący z Bydgoszczy zespół Panieneczki tworzą cztery uzdolnione i wykształcone muzycznie dziewczyny: Anita Sobiechowska – kontrabas, gitara basowa, syntezatory; Irena Filuś – skrzypce, śpiew; Joanna Glubiak – perkusja oraz pochodzaca z Tczewa Kate Nürnberg – instrumenty klawiszowe. Pasjonuje je historia ziemi kujawskiej, a ich styl to neofolk. Śpiewaja piosenki o sprawach damsko-męskich, na przykład zamążpójściu, opowiadają muzyczne historie o dojrzewaniu i kobiecości… Panieneczki były gościem trasy koncertowej Korteza, grały na festiwalach Opener i Off.

Koncerty Muzycznej Starówki sa łączone z animacjami dla dzieci, zapewne dlatego imprezy te mają charakter rodzinny. Klauny smieszyły i czarowały, nie brakowało konkursów z nagrodami, szalonych tańców i magicznych sztuczek.
W minioną niedzielę, w ciepłe choć pochmurne popołudnie, w ostatnim koncercie tegorocznego cyklu wystapił tczewski zespół Nieboskłonni, działający pod dyrekcją Karoliny Kornas przy parafii św. Maksymiliana  Kolbego w Tczewie.

Nieboskłonnych łączy pasja, jaką jest muzyka chrześcijańska. Przez lata zdobywali doświadczenie na różnorodnych warsztatach, przeglądach oraz konkursach muzycznych. Wkładają w śpiew całe swoje serce. Na koncert złożyły się utwory zaśpiewane przez 15-osobowy chór, zaproszone solistki Małgorzatę Kornas, Agatę Sowę przy akompaniamencie 4-osobowego zespołu instrumentalistów.