Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Czerwony żuk dla Włodka

Na tczewskim Manhattanie pojawił się nowy Żuk dla Włodka. Stary, służący za magazyn i punkt sprzedaży używanych książek, został spalony. Za sprawą Katarzyny Gapskiej ruszyła lawina pomocy z całej Polski. Na żuka zebrano ponad 82 tysiące złotych i zwiększono księgozbiór Włodka.

Włodek od trzynastu lat na tczewskim targowisku sprzedawał używane książki. Miesiąc temu spłonął jego żuk, a w nim blisko tysiąc pięćset książek. Zdruzgotanego, załamanego Włodka spotkała na Manhattanie Katarzyna Gapska. Postanowiła mu pomóc po prostu nagłaśniając sprawę i organizując charytatywną akcję. Początkowo mieli zebrać 3 tysiące złotych i odbudować księgozbiór. Historia zaczytanego Włodka urzekła tysiące Polaków, napłynęła fala pomocy udało się zebrać 82 tys. złotych i kilkanaście tysięcy książek, kolejne tysiące czekają na odbiór czy przekazanie.

Nowego żuka dla Włodka już udało się kupić i sprowadzić. Uczynił to Michał Szejner jeden z „łowców żuków”, uczestnik największego charytatywnego rajdu Złombol. Mieszkaniec Budzynia w Wielkopolsce auto przywiózł ze Szczecinka.

Gdy zajechał Żuk, Włodek nie krył zadowolenia. Chętnie udzielał wywiadów, mówił, że zna mieszkańców Tczewa, którzy potrzebują pomocy i podzieli się pieniędzmi, które dla niego zebrano. Przyznał też, że akcją jest zmęczony i wie, że czeka go jeszcze bardzo dużo pracy.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 - Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Relacja z niedzielnej mszy z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Turzu (godz. 11.15)

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (14 stycznia 2020 r.)

 • 19:40 - Nie ma mowy! Odcinek 29

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (17 stycznia 2020)

 • 19:45 - Temat Tygodnia. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kuchni

  Rozmowa z szefami lokalnych sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz z prezesem Szpitali Tczewskich na temat organizacji oraz efektów wielkiej społecznej zbiórki pieniędzy (15 stycznia 2020 r.)

 • 20:15 - Nocne Balladowanie 2012

  Festiwal Ballads Of Europe na Zamku Królewskim w Niepołomicach - koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz zaproszonych gości - część 1

 • 21:50 - Nocne Balladowanie 2012

  Festiwal Ballads Of Europe na Zamku Królewskim w Niepołomicach - koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz zaproszonych gości - część 2

 • 23:10 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM