Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

pieski spacer
Nasz Tczew

Radość opiekunów i piesków na spacerze przyjaźni

Podczas mikołajkowego spaceru przyjaźni blisko siedemdziesiąt osób wzięło pod opiekę pieska z tczewskiego schroniska dla zwierząt.

Tczewskie schronisko dla bezdomnych zwierząt OTOZ Animals po raz trzeci zorganizowało spacer przyjaźni. Uczestniczyło w nim ponad siedemdziesiąt osób. To oznacza, że wszystkie zdrowe pieski przebywające w schronisku skorzystały z okazji mikołajkowego wyjścia. Wydarzenie miało na celu przede wszystkim promocję adopcji zwierząt.

W niedzielne przedpołudnie w tczewskim schronisku przy ulicy Malinowskiej panowało wyjątkowe poruszenie. Mikołajkowy spacer przyjaźni zmobilizował wolontariuszy, ale też skłonił do przyjścia osoby, które dotąd nie były w schronisku. Przedstawicielka tczewskiego OTOZ Animals Katarzyna Sobczyk dziękowała wszystkim za tak liczne przybycie, jak również za mikołajkowe dary jakie przynieśli uczestnicy mikołajkowego spaceru.

Spacer miał trwać niecałą godzinę, ale zwierzaki i ich opiekunowie w związku z tak dużą frekwencją spędzili ze sobą znacznie więcej czasu. Trasa spaceru wiodła aleją Solidarności, ulicą Gdańską i Warsztatową na Kanonkę, gdzie po krótkim odpoczynku pieski z opiekunami udali się w drogę powrotną.