Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Most Tczewski czeka na nowego konserwatora
Nasz Tczew

Most Tczewski czeka na nowego konserwatora

Tczewskie starostwo czeka na powołanie nowego pomorskiego konserwatora zabytków, aby móc kontynuować odbudowę Mostu Tczewskiego. W międzyczasie Zarząd Powiatu zdecydował o zabezpieczeniu środków na przeprowadzenie ekspertyzy stanu tego zabytku.

W programie „Tczew Mówi” co tydzień pytamy mieszkańców o ich opinie na temat naszego miasta i bardzo często słyszymy wypowiedzi związane z nadzieją na dokończenie odbudowy Mostu Tczewskiego. Obecnie, w momencie, gdy zmienił się polski rząd, mieszkańcy liczą na to, że w przyszłym roku sytuacja patowa z mostem zostanie wreszcie przerwana.

Na przyspieszenie działań związanych z Mostem Tczewskim liczy starosta, który nie ukrywa, że czeka na zmianę na stanowisku Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Przypomnijmy, że za kadencji Igora Strzoka doszło do sparaliżowania odbudowy tego zabytku. Starosta ma również nadzieję, że nadchodząca zima nie zagrozi przęsłu ESTB, które stoi na tymczasowej podporze w nurcie rzeki. Aby mieć pewność, że nie dojdzie do katastrofy budowlanej, Zarząd Powiatu zdecydował o zabezpieczeniu środków w wysokości 42 tysięcy złotych na przeprowadzenie ekspertyzy stanu Mostu Tczewskiego.

W programie „Pytania do Starosty” spytaliśmy Mirosława Augustyna o jego oczekiwania wobec nowego rządu Donalda Tuska w kontekście kontynuowania odbudowy Mostu Tczewskiego.

Temat Mostu Tczewskiego pojawił się także podczas miejskiej debaty budżetowej. Wiceprezydent Adam Burczyk zapewnił, że miastu zależy na dokończeniu tej powiatowej inwestycji, dlatego w minionych latach Urząd Miejski dokładał środki do wkładu własnego dla tczewskiego starostwa.