Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

jednostka na sprzedaż
Nasz Tczew

Miasto sprzedaje strategiczną działkę Nowego Centrum Tczewa

Urząd Miejski ogłosił przetarg na sprzedaż strategicznej nieruchomości Nowego Centrum Tczewa. To działka na terenie byłej jednostki wojskowej, gdzie stał koszarowiec i był plac apelowy. Można na niej wybudować obiekt usługowy – na przykład hotel czy biurowiec.

Znalezienie inwestora na tę nieruchomość ma dla władz Tczewa ogromne znaczenie. Dlatego, że to miejsce z dużym potencjałem, położone w najważniejszej części Nowego Centrum Tczewa, a to określenie pochodzi z urbanistycznego opracowania na temat zagospodarowania terenu dawnej jednostki wojskowej. Ma być to obszar Tczewa z nowoczesnymi usługami.


Przypomnijmy, że w przyjętym przez władze miasta opracowaniu i według planu zagospodarowania przestrzennego Nowe Centrum Tczewa składa się z czterech stref. Najszybciej miasto sprzedało nieruchomości przeznaczone do zabudowy deweloperskiej. Realizowana od kilku lat wschodnia strefa jest już niemal w całości zabudowana blokami mieszkalnymi – ostatnim jej elementem będzie kompleks budynków z wieżowcem o jedenastu kondygnacjach. Przez sam środek Nowego Centrum Tczewa będzie biegła ul. Tczewskich Saperów. Południowa część NCT będzie przeznaczona pod usługi i być może lekki przemysł, środkowa ze zbiornikiem retencyjnym pod teren zielony, a północna pod reprezentacyjne, nowoczesne usługi. Właśnie tę działkę części północnej NCT aktualnie próbuje sprzedać urząd miejski.

Jest to nieruchomość niespełna trzy-hektarowa, niezabudowana i niezagospodarowana, położona w sąsiedztwie drogi krajowej nr 91 (al. Solidarności), ulicy Wojska Polskiego, niedaleko nowego osiedla mieszkaniowego.

Jeśli inwestorzy wpłacą wadium i przystąpią do przetargu to ich oferty poznamy w walentynki 14 lutego 2024 roku.