Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

fala opóźnienie
Nasz Tczew

Fala nie dotrze do Tczewa w tym roku

W grudniu do Tczewa i Trójmiasta miał dotrzeć system Fala, ułatwiający podróżowanie komunikacją zbiorową na Pomorzu, jednak firma Innobaltica wdrażająca system poinformowała o kilkumiesięcznym opóźnieniu.

Fala to ujednolicony system płatności za przejazdy środkami komunikacji zbiorowej, a także przejrzysty system informacji pasażerskiej, który jest na Pomorzu wprowadzany przez spółkę InnoBaltica. W kilku miejscowościach system wszedł w fazę rozruchu. Finał wdrażania systemu czyli pełny start Fali w Trójmieście Innobaltica wraz z wykonawcą, czyli firmą Asseco, zapowiadali na 15 grudnia. Wiadomo, że będzie to kilka miesięcy później, a mówi o tym rzecznik Innobaltici Cyprian Maciejewski.


W Tczewie we wrześniu została wprowadzona darmowa komunikacja miejska, co oznacza, że w naszym mieście tczewianie skorzystają z Fali wyłącznie na dworcu PKP, gdzie pojawią się specjalne czytniki Fali i falomaty. Czytniki będą służyły do odbijania kart w momencie rozpoczęcia i zakończenia podróży, a falomaty poza funkcją czytnika zaoferują także możliwość wykupienia biletu na określoną trasę dla siebie i dla rodziny z uwzględnieniem przysługujących ulg. W systemie Fala będzie można zakupić bilety jednorazowe i okresowe na pociągi PolRegio i Szybkiej Kolei Miejskiej, a także bilety komunikacji miejskiej w Trójmieście, Słupsku, Władysławowie, Wejherowie, Chojnicach, Lęborku i Pucku.