Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Policjanci gotowi na akcję Wszyscy Święci
Nasz Tczew

Policjanci gotowi na akcję Wszyscy Święci

Przed nami długi weekend świąteczny, podczas którego policja przeprowadzi akcję o nazwie Wszyscy Święci. Tczewscy policjanci przypominają o tym, jak bezpiecznie poruszać się po mieście podczas odwiedzania cmentarzy i gdzie zaparkować auto.

Policja informuje, że osoby odwiedzające staromiejskie cmentarze przy ul. 30 Stycznia będą mogły pozostawić auto np. na parkingu przy firmie Eaton oraz na parkingu wewnętrznym I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Szkoły Morskiej. Z kolei dla osób odwiedzających nekropolię przy ul. Gdańskiej wyznaczono miejsca na parkingu supermarketu, a w przypadku cmentarza komunalnego przy ul. Rokickiej będzie można pozostawić auto na parkingu firmy Silgan Metal Packagin.

Z kolei władze miasta apelują do mieszkańców, aby zamiast samochodu wybrać autobus. Zakład Usług Komunalnych, a także przewoźnik, czyli spółka Gryf informują, że w sobotę 29 października autobusy wszystkich linii będą kursować zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy z dodatkowymi autobusami na specjalnych liniach S1 i S2. Autobusy S1 będą jeździły z dworca PKP na cmentarz komunalny przy ul. Rokickiej, a autobusy S2 z pętli na Czyżykowie również na cmentarz komunalny. W niedzielę 30 października autobusy wszystkich linii będą kursować zgodnie z rozkładem jazdy z dnia świątecznego z dodatkowymi autobusami na specjalnych liniach S1 i S2.

Z kolei 1 listopada autobusy będą kursować według świątecznego rozkładu jazdy łącznie z dodatkowymi liniami S1 i S2, przy czym linie nr 3 i 8 będą kursować według rozkładu sobotniego w godzinach od około 9 do 18. 2 listopada, czyli w Dzień Zaduszny, autobusy wszystkich linii będą jeździły zgodnie z rozkładem z dnia roboczego. Uwaga, od 1 listopada wchodzi w życie nowy cennik biletów.