Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Nowe tereny zielone na Suchostrzygach
Nasz Tczew

Nowe tereny zielone na Suchostrzygach

Suchostrzygi zyskają kolejne tereny zielone. Skwer imienia Romana Dmowskiego przy Szkole Podstawowej nr 12 ponownie zostanie powiększony o nowe nasadzenia, ławki i kosze na śmieci. Z kolei przy alei Solidarności na wysokości Kanału Młyńskiego i wiaduktów kolejowych powstanie zupełnie nowy teren rekreacyjny.

Skwer przy dwunastce od wielu lat jest systematycznie powiększany. W pierwszej kolejności kilka lat temu wykonano elementy na łączniku pomiędzy szkołą a ul. Armii Krajowej, a w styczniu tego roku wykonano nasadzenia wzdłuż ul. Topolowej. Tej jesieni rozpoczęto kolejne powiększenie tego obszaru. Z kolei przy al. Solidarności w sąsiedztwie Kanału Młyńskiego zostanie stworzony teren zielony w ramach budżetu obywatelskiego. Miasto ogłosiło przetarg, w wyniku którego powstanie teren służący rekreacji i wypoczynkowi mieszkańców osiedla Suchostrzygi, zachęcający do spacerów nad Kanałem Młyńskim. W ramach zadania wykonany zostanie ciąg spacerowy oraz elementy małej architektury takie jak pergola z tarasem, zestaw piknikowy, ławki z oparciem, kosze na śmieci, czy stojaki rowerowe. Termin składania ofert mija 2 listopada.

W sierpniu na wniosek Młodzieży Wszechpolskiej teren zielony przy dwunastce został nazwany skwerem imienia Romana Dmowskiego. Postać ta przez jednych Polaków jest uznawana za ojca niepodległej Polski, a przez innych za osobę kontrowersyjną o nawet faszystowskich poglądach. Spytaliśmy prezydenta Tczewa o jego opinię na temat Romana Dmowskiego.

Tabliczka z nazwą skweru została niedawno zamontowana na wciąż powiększanym terenie zielonym. Aktualne prace przy ul. Topolowej prowadzi wykonawca z Gdańska za prawie 400 tys. zł. Zadanie będzie zakończone w grudniu. Wkrótce na skwerze zostanie posadzonych ok. 30 drzew i prawie 2 tys. krzewów, zarówno liściastych jak i iglastych.