Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Czy to ostatnia taka sesja miejska

Na czwartkowej sesji Rada Miasta Tczewa przyjęła do realizacji kilkanaście uchwał.

W czwartek obradowała rada miejska. W pierwszej części sesji radni głosowali nad kilkunastoma uchwałami. W ostatniej części padły wyjaśnienia i deklaracje radnych, którzy miesiąc wcześniej wygłaszali kontrowersyjne opinie.

Sesję rozpoczęła część sprawozdawcza. O działalności bieżącej, decyzjach i zarządzeniach podjętych w ubiegłym miesiącu mówił wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk. Wiele informacji dotyczyło inwestycji.

Informacje dotyczące odpowiedzi na zgłoszone wcześniej wnioski i interpelacje przekazał wiceprzewodniczący rady Rajmund Dominikowski. Radni przyjęli kilkanaście uchwał. Jedna z nich dotyczyła przystąpienia naszego miasta do realizacji projektu Wiślana Trasa Rowerowa. Ponadto rada uchwałami zatwierdziła nadanie trzem osobom miejskich odznaczeń – medali Pro Domo Trsoviensi. Eleonora Lewandowska, Zygfryd Liban i Ryszard Lidzbarski zostaną uhonorowani podczas Dnia Tczewa 30 stycznia przyszłego roku.

Wnioski i interpelacje składali Krzysztof Misiewicz, Mieczysław Matysiak i Bożena Chylicka.
W części poświęconej oświadczeniom głos zabrał Zbigniew Urban. Jego długie wystąpienie sprowokowało kolejne wypowiedzi – wiceprezydenta Burczyka, radnych Dominikowskiego i Misiewicza. Tak samo jak podczas sesji październikowej – nie zabrakło kontrowersyjnych słów, wzajemnych oskarżeń. Przewodniczący rady miasta Mirosław Augustyn wyjaśnił, że przed tą listopadową sesją poczynił pewne ustalenia.

Radni Kazimierz Ickiewicz, Tomasz Klimczak, Kazimierz Mokwa i Mieczysław Matysiak w krótkich wypowiedziach pozytywnie odnieśli się do deklaracji i starań przewodniczącego. Wyrażając nadzieję, że podczas sesji rady miejskiej nie będzie miejsca na prezentację osobistych dokonań i wzajemne oskarżenia.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1582), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 17:40 - Graminator

  PREMIERA! Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie 19 lipca 2019)

 • 17:50 - Wieczór wspomnień o Romanie Landowskim

  Poetycki wieczór wspomnień o Romanie Landowskim. "Gdyby nie Roman Landowski" . Fabryka Sztuk (sierpień 2012)

   

   

 • 19:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1582), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 19:40 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (19 sierpnia 2019)

 • 19:50 - Profesor Jan Strelau w MBP

  Spotkanie z pochodzącym z Tczewa znanym naukowcem-psychologiem w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie z 5. września 2015 r.

 • 21:10 - Prawdziwy Dziadek

  Reportaż o budowaniu rodzinnych więzi. Dziadek Emil z wnukiem Oliwierem, pomimo wielu przeciwności, znaleźli pasję - nagrywają bajki

 • 21:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1582), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 21:40 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (19 sierpnia 2019)

 • 21:50 - Ballads Of Europe 2009. Wieczór angielski

  Z naszego archiwum. Koncert pieśni angielskich w wykonaniu Jarka Ziętka z zespołem, Dzidki Muzolf z zespołem i Apolinarego Polka na festiwalu ballady w Niepołomicach

 • 23:10 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM