Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

koral
Nasz Tczew

Będzie remont drogi do firmy Koral

Władze Tczewa planują remont drogi dojazdowej do firmy Koral.

Jedną z inwestycji drogowych, jaka ma być realizowana w 2017 roku, jest przebudowa drogi dojazdowej do firmy Koral. W budżecie miasta władze Tczewa zamierzają zarezerwować na ten cel milion złotych.

Właściciel firmy, zajmującej się przetwórstwem rybnym, zabiega o remont tej drogi od wielu lat. Siedziba zakładu znajduje się nad Wisłą, dojechać do niego można tylko od strony ulicy Łąkowej – drogą nie spełniającą w zasadzie żadnych standardów, kryteriów bezpieczeństwa. Nawierzchnia to stare betonowe płyty, na poboczach zamiast chodnika dziury i błoto. Natężenie ruchu wbrew pozorom jest duże: jeżdżą tędy samochody dostawcze, ciężarowe i osobowe, także autobusy, poruszają się również piesi, bo zakład zatrudnia kilkaset osób. Właścicielem drogi jest miasto, a przebiega ona obok byłej drożdżowni, czyli wzdłuż potencjalnych nieruchomości inwestycyjnych.

Wiceprezydent Tczewa do spraw gospodarczych Adam Burczyk wyjaśnia, że modernizacja tej drogi jest potrzebna.

Droga liczy 380 metrów, po przebudowie będzie miała nawierzchnię z kostki, nowy chodnik, kanalizację deszczową i oświetlenie. Na czas inwestycji wykonawca obok wybuduje drogę tymczasową. Zadanie będzie zrealizowane, jeśli rada miasta uchwali budżet na 2017 rok.