Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Ceglarska gotowa i nie do poznania
Nasz Tczew

Ceglarska gotowa i nie do poznania

Kompleksowa przebudowa ulicy Ceglarskiej jest zakończona. W piątek i sobotę wykonywane są ostatnie kosmetyczne prace, polegające na oznakowaniu drogi i jej pomiarach. Proces odbiorowy będzie trwał kilka tygodni, ale mieszkańcy w tym czasie będą mogli użytkować nową ulicę. W poniedziałek 31 lipca zostanie przywrócona organizacja ruchu kołowego sprzed remontu, co oznacza, że ulica Orzeszkowej znów będzie jednokierunkowa.

Przebudowa ulicy Ceglarskiej to jedna z większych tegorocznych inwestycji drogowych miejskiego samorządu. Jest ona jedną z najbardziej wykorzystywanych w ruchu kołowym na tczewskim osiedlu Czyżykowo. Obsługuje mieszkańców kilkunastu bloków wielomieszkaniowych przy ulicach Orzeszkowej, Tetmajera. Jest tu również duży i uczęszczany obiekt sportowy. Koszt przebudowy to niespełna 8 milionów złotych czego 2,6 mln zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Zadanie polegało na kompleksowej przebudowie bardzo zniszczonej ulicy wraz z wymianą sieci mediów pod nią przebiegających. Ulica ma nową nawierzchnię bitumiczną, nowe chodniki i oświetlenie. Kierownik Miejskiego Zarządu Dróg Marcin Górny wymienia inne nowe elementy drogi, jakich nie miała poprzednio ulica Ceglarska i odcinki ulicy Czyżykowskiej.

Marcin Górny zwrócił również uwagę na poprawę bezpieczeństwa oraz nasadzenia przy drodze drzew i krzewów. Na okres modernizacji Ceglarskiej zmieniono organizację ruchu kołowego. W poniedziałek 31 lipca zostanie przywrócona organizacja ruchu kołowego sprzed remontu, co oznacza, że ulica Orzeszkowej znów będzie jednokierunkowa.