Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Dobra ocena szpitali tczewskich

W starostwie powiatowym odbyła się konferencja prasowa z udziałem dyrektor Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku, prezesem Szpitali Tczewskich oraz starostą tczewskim. Tematem spotkania była Pomorska Sieć Szpitali, w której znajdują się między innymi Szpitale Tczewskie S.A.

Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej z udziałem Elżbiety Rucińskiej-Kulesz, dyrektor Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Gdańsku, Macieja Bielińskiego. prezesa Szpitali Tczewskich oraz Tadeusza Dzwonkowskiego, starosty tczewskiego poinformowano dziennikarzy o kondycji i dobrych zmianach jakie zachodzą w szpitalu powiatowym w Tczewie. Dyrektor gdańskiego NFZ wyjaśniła, że kończy się objazd po pomorskich szpitalach – i ich organach prowadzących. 25 szpitali, w tym 16 powiatowych znalazło się w Pomorskiej Sieć Szpitali. Te ostatnie stanowią trzon polskiej służby medycznej. Ceni sobie szpitale powiatowe, bo w nich pacjent nie jest wybierany – jak to bywa w szpitalach specjalistycznych. Po prostu zgłasza się do izby przyjęć. W sieci szpitali jest oczywiście lecznica w Tczewie, która została oceniona modelowo a zarządzanie wzorcowo.

Elżbieta Rucińska-Kulesz zauważyła, że pomimo zaległości bieżących szpitala wynoszących około 1,6 mln zł i 14-milionowego zobowiązania wobec banków – szpital wychodzi na prosta i nieźle się bilansuje.

O to bilansowanie zapytaliśmy Macieja Bielińskiego, prezesa spółki szpitale tczewskie.

Mirosław Trocha, dyrektor ds. medycznych podkreślił, iż na dobrą kondycję szpitala składa się nie tylko dobre zarządzane, ale również praca całego personelu medycznego. Dodał, też, że pozytywny wpływ na kondycję szpitala będzie powrót ratownictwa medycznego.

Jakimi jeszcze zadaniami zajmie się szpital, aby to światełko w tunelu zabłysło pełnią blasku, żeby lecznica była spełniającą wszelkie wymogi? Jest ich kilka.

Zmiany dobrze ocenia też starosta tczewski, Tadeusz Dzwonkowski, który zawsze był optymistą i stwierdził, że sytuacja szpitala jest dobra i nie ma żadnych zagrożeń.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1452), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:30 - Festiwal Twórczości Kociewskiej 2014

  Z naszego archiwum. Gala festiwalu imienia Romana Landowskiego organizowanego przez Miłosników Ziemi Tczewskiej. W programie m.in koncert zespołu Familia HP

 • 09:05 - Muzyczny Koktajl

  Teledyski polskich wykonawców

 • 09:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1452), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:30 - Czesław Miłosz w pamięci Agnieszki Kosińskiej

  Spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej z pisarką i osobistą sekretarką Czesława Miłosza (10 grudnia 2015)

 • 11:05 - Mistrzyni Europy i jej trener z Tczewa

  Wywiady z Pauliną Gubą złotą medalistką w pchnięciu kulą na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Berlinie (2018) oraz jej trenerem, tczewianinem, Edmundem Antczakiem

 • 11:20 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1452), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 12:30 - Koncert Piotra Polka

  Z archiwum TeTki. Występ Piotra Polka na festiwalu Ballads Of Europe w Niepołomicach z 2011 r.

 • 13:30 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM