Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Dotacje nie tylko dla żłobków

Rada Miasta na ostatniej sesji zatwierdziła uchwałę zmieniającą zasady przyznawania dopłat za opiekę nad dziećmi do lat trzech. Możliwe będzie dofinansowanie takich form opieki jak: żłobki, kluby dziecięce i dzienni opiekunowie. Ponadto wprowadzono warunek dopłaty – dziecko musi być zameldowane w Tczewie.

Samorząd Tczewa przeznacza na opiekę nad najmłodszymi mieszkańcami miasta dużą część budżetu. Na dotacje dla przedszkoli w ubiegłym roku przeznaczono ponad 17,5 miliona złotych. Blisko 1 mln wyniosła dotacja dla dzieci do lat trzech jaką miasto przeznaczyło dla żłobków. Prezydent Tczewa podkreśla, że dotowanie opieki nad dziećmi najmłodszymi to nie jest ustawowy obowiązek.

Obecnie w Tczewie zarejestrowanych jest 10 żłobków (wszystkie są placówkami niepublicznymi) oraz 5 opiekunów dziennych zatrudnionych przez podmiot gospodarczy. Odwiedziliśmy największy żłobek w naszym mieście – na Suchostrzygach działają dwa oddziały tej placówki. Zapytaliśmy właścicielkę i dyrektorkę co jest ważne w opiece nad maluszkami, jakie powinno się dzieciom stworzyć warunki.

Uchwała przyjęta jednogłośnie przez rade maista zapewnia dofinansowanie za opiekę nad dzieckiem w wysokości 350 zł miesięcznie w żłobku. Dodatkowo, czego nie było wcześniej – mozna ubiegac się o dopłatę w wysokości 200 zł za opiekę w klubie dziecięcym i 150 zł za opiekę nad maluchem przez zatrudnionego dziennego opiekuna.
Do sprawy braku dotacji w tczewskich placówkach dla dzieci niezameldowanych w Tczewie wrócimy w najbliższym czasie.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Newsletter