Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Dwie niecki i rura w nowej koncepcji

Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki przedstawił nową koncepcję rozbudowy basenu – mniej kosztowną od poprzedniej. Propozycja projektantów zakłada budowę dwóch niecek basenu, ale bez dodatkowych sal do fitness i wspinaczki.

W ubiegłym roku prezydent Tczewa zlecił firmie projektowej wykonanie koncepcji rozbudowy basenu Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Mówił o inwestycji za około 25 milionów, a w koncepcji znalazły się dwie niecki basenowe – jedna z ruchomym dnem do pływania sportowego, druga rekreacyjna z atrakcjami wodnymi takimi jak: bicze wodne, fontanny i tym podobne. W koncepcji było też wiele innych sal – przestronne szatnie, saunarium, pomieszczenia do fitness, ćwiczeń aerobowych z widokiem na kanonkę, a nawet centrum wspinaczkowe ze ścianką.

Na początku tego roku okazało się, że taka inwestycja kosztować może dwukrotnie więcej niż zakładał prezydent, czyli około 50 milionów złotych. Zderzenie z rzeczywistością – aktualnymi cenami na rynku budowlanym – zweryfikowało plany władz miasta. Mirosław Pobłocki postanowił zlecić nową koncepcję, której głównym kryterium, przy wcześniejszych założeniach, była cena. Przedstawił ją w programie Pytania do Prezydenta.

Firma zajmująca się koncepcją przygotowuje jeszcze program funkcjonalno-użytkowy, który ma być podstawą do wyłonienia wykonawcy drogą przetargu, a władze miasta zamierzają ogłosić przetarg w formie zaprojektuj i wybuduj na początku przyszłego roku.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:50 – Wokół nas. Okiem reportera (2)

  Sylwia Leszka testuje i przedstawia produkty oraz usługi lokalnych przedsiębiorstw. W drugim odcinku sprawdziła, jak przebiega dobór ubioru ślubnego nie tylko dla panny młodej.

 • 18:05 – Msza Święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (17 listopada, godz. 14.00)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (12 listopada 2019 r.)

 • 19:45 – Nie ma mowy! Odcinek 23

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (15 listopada 2019)

 • 19:50 – Temat Tygodnia. Uzależnienie od nowych technologii

  Rozmowa o tym czym jest fonoholizm i jak przeciwdziałać uzależnieniom od nowych technologii, mediów społecznościowych. Gośćmi redaktor Aleksandry Hotowy są socjolog Maciej Dębski i Piotr Kaczmarek dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Tczewie (13 listopada 2019)

 • 20:20 – Jubilaci w Urzędzie Stanu Cywilnego

  Uroczystość rocznicowa tczewskich małżeństw z udziałem prezydenta miasta (6 listopada 2019)

 • 20:45 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM