Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Dwie niecki i rura w nowej koncepcji

Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki przedstawił nową koncepcję rozbudowy basenu – mniej kosztowną od poprzedniej. Propozycja projektantów zakłada budowę dwóch niecek basenu, ale bez dodatkowych sal do fitness i wspinaczki.

W ubiegłym roku prezydent Tczewa zlecił firmie projektowej wykonanie koncepcji rozbudowy basenu Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Mówił o inwestycji za około 25 milionów, a w koncepcji znalazły się dwie niecki basenowe – jedna z ruchomym dnem do pływania sportowego, druga rekreacyjna z atrakcjami wodnymi takimi jak: bicze wodne, fontanny i tym podobne. W koncepcji było też wiele innych sal – przestronne szatnie, saunarium, pomieszczenia do fitness, ćwiczeń aerobowych z widokiem na kanonkę, a nawet centrum wspinaczkowe ze ścianką.

Na początku tego roku okazało się, że taka inwestycja kosztować może dwukrotnie więcej niż zakładał prezydent, czyli około 50 milionów złotych. Zderzenie z rzeczywistością – aktualnymi cenami na rynku budowlanym – zweryfikowało plany władz miasta. Mirosław Pobłocki postanowił zlecić nową koncepcję, której głównym kryterium, przy wcześniejszych założeniach, była cena. Przedstawił ją w programie Pytania do Prezydenta.

Firma zajmująca się koncepcją przygotowuje jeszcze program funkcjonalno-użytkowy, który ma być podstawą do wyłonienia wykonawcy drogą przetargu, a władze miasta zamierzają ogłosić przetarg w formie zaprojektuj i wybuduj na początku przyszłego roku.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 9:30 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (10 września 2019 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 15

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (13 września 2019)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Rodzinne Ogrody Działkowe

  Rozmowa na temat rodzinnych ogrodów działkowych, sposobu na zdrowe i aktywne spędzanie czasu. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Henryk Drewa, Marian Okapiec oraz Tomasz Baniecki (11 września 2019)

 • 20:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu