Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

nowa koncepcja basenu
Nasz Tczew

Dwie niecki i rura w nowej koncepcji

Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki przedstawił nową koncepcję rozbudowy basenu – mniej kosztowną od poprzedniej. Propozycja projektantów zakłada budowę dwóch niecek basenu, ale bez dodatkowych sal do fitness i wspinaczki.

W ubiegłym roku prezydent Tczewa zlecił firmie projektowej wykonanie koncepcji rozbudowy basenu Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Mówił o inwestycji za około 25 milionów, a w koncepcji znalazły się dwie niecki basenowe – jedna z ruchomym dnem do pływania sportowego, druga rekreacyjna z atrakcjami wodnymi takimi jak: bicze wodne, fontanny i tym podobne. W koncepcji było też wiele innych sal – przestronne szatnie, saunarium, pomieszczenia do fitness, ćwiczeń aerobowych z widokiem na kanonkę, a nawet centrum wspinaczkowe ze ścianką.

Na początku tego roku okazało się, że taka inwestycja kosztować może dwukrotnie więcej niż zakładał prezydent, czyli około 50 milionów złotych. Zderzenie z rzeczywistością – aktualnymi cenami na rynku budowlanym – zweryfikowało plany władz miasta. Mirosław Pobłocki postanowił zlecić nową koncepcję, której głównym kryterium, przy wcześniejszych założeniach, była cena. Przedstawił ją w programie Pytania do Prezydenta.

Firma zajmująca się koncepcją przygotowuje jeszcze program funkcjonalno-użytkowy, który ma być podstawą do wyłonienia wykonawcy drogą przetargu, a władze miasta zamierzają ogłosić przetarg w formie zaprojektuj i wybuduj na początku przyszłego roku.