Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Eksperymenty i kompetencje zawodowe

Powiat Tczewski zakończył projekt edukacyjny pod nazwą: „Wiedza to potęga – poprawa jakości edukacji ogólnej w szkołach powiatu tczewskiego”. Dzięki tej inicjatywie przeprowadzono ponad dwadzieścia tysięcy dodatkowych zajęć i warsztatów dla uczniów szkół średnich.

Dziesięć szkół ponadpodstawowych z powiatu tczewskiego, w tym aż siedem z Tczewa wzięło udział w powiatowym projekcie edukacyjnym „Wiedza to potęga, który realizowany był przez kilka lat.

Udaliśmy się do I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, aby zapytać o korzyści płynące z udziału w tym edukacyjnym projekcie.

Były to bardzo ważne zajęcia dające wiele możliwości uczniom, którzy mogli swoje kompetencje podnosić – zauważyła dyrektor Jadwiga Andrzejewska. A co sami zainteresowani uczniowie nam powiedzieli o projekcie i zajęciach? Bardzo im się podobały i wiele z nich wynieśli.

A co sądzi o tym przedsięwzięciu były już uczeń pierwszego LO – Oskar Rychert.

Projektem objęci zostali również nauczyciele, którzy doskonalili umiejętności i kompetencje zawodowe, uczyli się tworzyć warunki do nauczania opartego na metodzie eksperymentu. Łącznie z projektu skorzystało stu trzech nauczycieli.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:45 – 160. Urodziny Mostu

  Relacja z jednorazowego otwarcia mostu w 160. urodziny Mostu Tczewskiego. (październik 2017)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiona 22 września w kościele św. Józefa na osiedlu A. Garnuszewskiego (godz. 11.00)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 września 2019 r.)

 • 19:50 – Nie ma mowy! Odcinek 16

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (20 września 2019)

 • 19:55 – Puk Puk, tu Book Book

  Magazyn czytelniczy. Rozmowa z pisarzem i dziennikarzem Grzegorzem Rzeczkowskim, autorem książki "Obcym alfabetem" (17 września 2019)

 • 20:45 – Temat Tygodnia. Z Wielkiej Brytanii do Tczewa

  Sylwia Leszka rozmawia z osobami, które po wielu latach życia w Wielkiej Brytanii postanowiły na stałe wrócić do Tczewa (18 września 2019)

 • 21:15 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu