Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Wieczór z Andrzejem Ziemiańskim

Za nami kolejne spotkanie z cyklu „Czytelniczy Ekspres”, tym razem poświęcone fantastyce. We wtorek gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej był Andrzej Ziemiański, znany polski pisarz science fiction i fantasy.

Andrzej Ziemiański zadebiutował w 1979 roku na łamach magazynu „Sigma”, które opublikowało jego fantastyczne opowiadanie „Zakład zamknięty”. Największą popularność przyniosła mu trzytomowa powieść „Achaja”, często łączona z gatunkiem fantasy, choć sam autor zalicza ją do science fiction. W przyszłym tygodniu w księgarniach pojawi się najnowsza powieść Ziemiańskiego.

Spytaliśmy Andrzeja Ziemiańskiego dlaczego spośród wielu gatunków literatury, wybrał właśnie fantastykę. Poza książkami wchodzącymi w skład serii „Achaja” w tczewskich filiach bibliotecznych dostępne są również inne publikacje powieściopisarza, między innymi: „Bramy strachu”, „Za progiem grobu”, czy „Wyrocznia”.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 17:45 - Powitanie Błękitnej Armii

  Inscenizacja wydarzeń z 1920 r. powrotu Tczewa do Polski. Powitanie generała Hallera i jego żołnierzy na rynku Starego Miasta (2016)

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy świętej z godz. 10:00 w kościele NMP Matki Kościoła

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 19:20 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (15 stycznia 2019)

 • 19:40 - Tu stacja Tczew: O Pawle Adamowiczu

  Wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski na antenie Radia Tczew 100,8 FM wspomina współpracę z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem

 • 20:15 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz zkamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM