Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Biblioteka pedagogiczna zniknie z Tczewa
Nasz Tczew

Biblioteka pedagogiczna zniknie z Tczewa

Tczewski oddział Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku wkrótce zostanie zlikwidowany. Przyczyną jest zły stan techniczny wynajmowanego budynku w Tczewie.

Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej to jedyna biblioteka naukowa w Tczewie i jedna z niewielu instytucji w naszym mieście o randze wojewódzkiej. Okazuje się, że wkrótce zostanie w Tczewie zlikwidowana. Właścicielem budynku jest tczewskie starostwo, które zleciło wykonanie ekspertyzy. Wykazała ona, że budynek jest w fatalnym stanie technicznym. W efekcie biblioteka musi opuścić wynajmowany lokal, a jej zasoby zostaną przeniesione do fili starogardzkiej.

Podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej radny Łukasz Brządkowski zabrał głos w sprawie likwidacji filii. Ratusz odpowie na wniosek radnego podczas październikowej sesji. Starosta zapewnia, że osoby korzystające z biblioteki pedagogicznej będą mogły wypożyczyć podobne tytuły w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.

Tczewskie starostwo zapowiada, że w przyszłości działka, na której stoi budynek wynajmowany przez bibliotekę pedagogiczną, posłuży do rozbudowy Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2.