Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Grupa teatralna Attorius podbiła scenę

W Centrum Kultury i Sztuki młodzi aktorzy z tczewskiej grupy Attorius zaprezentowali nową sztukę pt. „Droga do nieba”. Po spektaklu widzowie podziękowali młodym artystom za występ brawami na stojąco.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku grupa teatralna Attorius wystawiła spektakl pt. „Hipnoza” na podstawie fragmentów słynnego filmu „Seksmisja”. Teraz przyszła pora na nowe zadanie aktorskie. „Droga do Nieba” to poruszająca historia młodej matki, która mimo przeciwności losu przebywa drogę pełną trudności, aby choć na chwilę wrócić na ziemię do ukochanego synka. Scenariusz powstał na podstawie fragmentów sztuki „Piekło – Niebo” Marii Wojtyszko.

Praca nad spektaklem trwała siedem miesięcy. Prócz siedmiu aktorów, na scenie pojawili się również muzycy. Zamysłem reżyserki Malwiny Tkaczyk było to, aby dźwięki nadały spektaklowi odpowiedniego klimatu.

Mimo wysokiego stopnia trudności aktorzy i muzycy spisali się na scenie znakomicie. Po spektaklu widzowie podziękowali młodym artystom za występ brawami na stojąco. Nie zabrakło gratulacji ze strony dyrektor Centrum Kultury i Sztuki, która jest dumna z podopiecznych placówki. To z pewnością nie ostatni raz, kiedy tczewianie mieli okazję zobaczyć na scenie grupę teatralną Attorius.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 – Benefis Pawła Orkisza. U studni

  Koncert formacji U studni. Fragment benefisu z okazji 30-lecia Grupy Pass oraz 40-lecia działalności estradowej Pawła Orkisza (2014)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiana 18 sierpnia w kościele św. Maksymiliana Kolbego na osiedlu Staszica (godz. 9.30)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – In Memoriam 2015

  X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego

 • 20:30 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu