Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Ile Tczew zapłaci za energię?

Pod koniec ubiegłego roku drastycznie wzrosły ceny opłat za energię elektryczną dla samorządów. Negocjacje, przetargi okazały się trudne, bowiem firmy energetyczne zaproponowały ceny nawet o sto procent wyższe niż poprzednie. W jakiej sytuacji jest gmina miejska Tczew? Na to pytanie odpowiedział nam prezydent Mirosław Pobłocki.

Już jesienią ubiegłego roku lokalne władze przeglądając oferty sprzedawców prądu były mocno zaskoczone dużymi podwyżkami. Często unieważnienie przetargu po tym jak stawka wzrosła o 50 procent kończyła się jeszcze większym niepowodzeniem, bo kilka miesięcy później okazywało się, że ceny były jeszcze wyższe. Zapytaliśmy Mirosława Pobłockiego czy z tym problemem spotkał się samorząd tczewski. Najpierw prezydent wyjaśnił, że to nie jest kwestia jednego przetargu, a dwóch umów i nie wszystkie negocjacje czy postępowanie przetargowe prowadzi urząd miejski.

W przetargu czy negocjacjach kluczowa jest stawka za 100 kW energii elektrycznej, ale składowych czynników ostatecznej ceny jest więcej i jest to skomplikowane, więc poprosiliśmy prezydenta, żeby powiedział ostatecznie jaką kwotę zapłaciło miasto w ubiegłym roku i ile może zapłacić za podobny pobór energii w bieżącym 2019 roku w przypadku dwóch obowiązujących już umów.

Wzrost cen energii dla samorządów oznacza droższą kolej, szkoły i szpitale. Eksperci zajmujący się gospodarką nie mają wątpliwości, że to może być lawina. Czy niebawem podwyzki cen będa dotyczyć też indywidulanych odbiorców?

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1582), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 17:40 – Graminator

  PREMIERA! Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie 19 lipca 2019)

 • 17:50 – Wieczór wspomnień o Romanie Landowskim

  Poetycki wieczór wspomnień o Romanie Landowskim. "Gdyby nie Roman Landowski" . Fabryka Sztuk (sierpień 2012)

   

   

 • 19:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1582), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 19:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (19 sierpnia 2019)

 • 19:50 – Profesor Jan Strelau w MBP

  Spotkanie z pochodzącym z Tczewa znanym naukowcem-psychologiem w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie z 5. września 2015 r.

 • 21:10 – Prawdziwy Dziadek

  Reportaż o budowaniu rodzinnych więzi. Dziadek Emil z wnukiem Oliwierem, pomimo wielu przeciwności, znaleźli pasję - nagrywają bajki

 • 21:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1582), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 21:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (19 sierpnia 2019)

 • 21:50 – Ballads Of Europe 2009. Wieczór angielski

  Z naszego archiwum. Koncert pieśni angielskich w wykonaniu Jarka Ziętka z zespołem, Dzidki Muzolf z zespołem i Apolinarego Polka na festiwalu ballady w Niepołomicach

 • 23:10 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu