Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

gdzie szczepienia
Nasz Tczew

Czekanie na szczepionkę i zapisy

Wiadomo, gdzie będzie można się zaszczepić przeciw COVID-19. W Tczewie będzie to sześć punktów, a łącznie w naszym powiecie dwanaście. Zapisy pierwszej uprawnionej do szczepień grupy mają być uruchomione po piętnastym stycznia.

Ministerstwo Zdrowia informuje, że dwudziestego piątego stycznia rozpocznie się powszechne szczepienie pierwszej uprawnionej grupy w przychodniach i ośrodkach zdrowia. Po piętnastym stycznia będzie dostępny system, poprzez który chętni będą mogli zgłaszać się na szczepienie. W pierwszej kolejności będą szczepione osoby powyżej 70 roku życia oraz pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej.

Szczepionki będą podawane w każdej gminie powiatu tczewskiego. W pelplinie w dwóch miejscach, ponadto w Gniewie, Morzeszczynie, Subkowach i w Turzu – w gminie Tczew. W Tczewie działać będzie sześć punktów szczepień: Przychodnia Rogowscy przy ulicy Jasia i Małgosi na osiedlu Bajkowym, NZOZ Medyk przy ulicy Wojska Polskiego 5, przychodnia Pelmedu przy ulicy 1-go maja, dwie przychodnie Medici przy ulicy Sobieskiego, a także przy ulicy Armii Krajowej. Spółka Medical otworzyła specjalnie na potrzeby szczepień punkt na Starym Mieście przy ulicy Kościuszki na Starym Mieście. O szczepionce i przygotowaniach do przystąpienia do narodowego programu szczepień rozmawialiśmy z lekarzem Medicalu doktorem Maciejem Nieżórawskim

W przypadku szczepionek Pfizer, które są aktualnie dostępne w Polsce, pełną odporność uzyskuje się po przyjęciu dwóch dawek. Druga powinna być podana po upływie 21 dni od przyjęcia pierwszej.